120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

احداث یک نیروگاه بادی به ظرفیت 2.2 گیگاوات مشتمل بر 400 توربین بادی 5 مگاواتی فراساحلی در ایرلند توسط یک شرکت دانمارکی و یک شرکت جوینت‌ونچر آمریکایی انگلیسی در قالب یک طرح پیشنهادی به دولت انگلیس ارسال شده است. این نیروگاه بادی اولین نیروگاه فراساحلی است که در 100 کیلومتری بلفاست (در حدود 30 کیلومتری جنوب جزیره Isle Man) احداث خواهد شد. طبق برآوردهای صورت گرفته، ظرفیت قابل استحصال از طریق نیروی باد در مناطق فراساحلی ایرلند در حدود 4.2 گیگاوات یعنی 2 گیگاوات بیشتر از آنچه که در این پروژه تعریف شده است، برآورد می‌گردد.

یکی از انتقاداتی که از پروژه شده است مشکلاتی است که برای عبور قایق‌ها در این منطقه از دریا ایجاد خواهد شد. اگر چه مسئولین ذیربط در خصوص تغییر مسیر این قایق‌ها برنامه‌ریزی لازم را انجام خواهد داد. از سوی دیگر، آلودگی صوتی این نیروگاه و به طور کل نیروگاه های بادی فراساحلی مشکلی برای ساکنین منطقه ایجاد نخواهد نمود.

از دیگر نگرانی‌های موجود در این پروژه، احتمال تأثیر ارتعاشات توربین های بادی مورد استفاده در این نیروگاه بر آبزیان و ماهی ها است که اگر چه تا کنون به اثبات نرسیده، اما نیاز به تحقیقات بیشتر الزامی به نظر می‌رسد. این در حالیست که برخی عقیده دارند فونداسیون توربین های نیروگاه های بادی فراساحلی به گسترش تنوع زیستی آبزیان منطقه کمک خواهد نمود.

دولت انگلیس تصمیم دارد تا سال 2050 میلادی 80% از میزان انتشار دی اکسید کربن خود را نسبت به سال 1990 کاهش دهد. طبق بررسی هایی که در این زمینه بعمل آمده است، رویکرد استفاده از انرژی های تجدیدپذیر باعث ایجاد فرصتهای تجاری با ارزش بیش از 100 میلیارد دلار و خلق بیش از 500.000 فرصت شغلی خواهد گردید.

تا کنون اخبار و اطلاعاتی از زمان آغاز به کار پروژه این نیروگاه بادی و تاریخ احتمالی اتمام آن دریافت نشده است.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×