120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

همانطور که قبلاً نیز درباره مزایای انرژی خورشیدی در دانیار خواندید، این منبع عظیم انرژی به عنوان یکی از بهترین منابع انرژی های تجدیدپذیر نقش بسیار مؤثری در کاهش انتشار آلاینده‌های کربنی ایفا می‌کند.

اگر چه ساخت پنل‌های فتوولتائیک خود باعث انتشار کربن می‌گردد اما این میزان، بیست برابر کمتر از زمانی است که سوختهای فسیلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین دلیل انرژی خورشیدی به تدریج از یک منبع انرژی جایگزین به یک منبع محبوب و مورد توجه تبدیل می‌گردد.

دولت استرالیا اخیراً خبری را مبنی بر اعطای تسهیلات 1.3 میلیون دلاری به محققین و پژوهشگران این حوزه انرژی منتشر کرده است. ارایه این تسهیلات توسط دولت استرالیا، تلاشی است در جهت برنامه‌های تعریف شده این دولت برای کاهش انتشار آلاینده‌های کربنی؛ چرا که این کشور دارای بیشترین رکورد ایجاد آلودگی در بین کشورهای جهان است. تخمین زده می‌شود دولت استرالیا بتواند موفق به کاهش 28 تن آلایندگی به ازای هر نفر شود. طبق گزارشات دریافتی از انجمن انرژی های پاک استرالیا، در حال حاضر برق مورد نیاز 4 میلیون خانوار از طریق انرژی های تجدیدپذیر و 77% برق این کشور از سوخت‌های فسیلی تأمین می‌شود.

در حالیکه استرالیا با پشتوانه مالی بانکی سرمایه‌گذاری بر روی تحقیقات مرتبط با انرژی خورشیدی را آغاز می‌کند، تعدادی از روستاهای هند که تا کنون از نعمت داشتن برق محروم بوده‌اند هم اکنون برق مورد نیاز خود را از خورشید تأمین می‌کنند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×