120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

یک شرکت تولید کننده پنل‌های فتوولتائیک در انگلیس اولین اپلیکیشن تخمین بازدهی صفحات خورشیدی را که بر روی iPad و iPhone قابل اجراست، طراحی و منتشر ساخته است. این نرم‌افزار به کسانی که قصد خرید و نصب یک سیستم خورشیدی بر روی پشت بام یا یک سایت را دارند کمک خواهد کرد تا قبل از هر اقدامی، بازدهی بالقوه تجهیزات در محل را تخمین بزنند. این نرم‌افزار از تکنولوژی نقشه‌های گوگل (Google Maps) استفاده می‌کند و کار با آن بسیار ساده است.

بعد از دانلود و نصب این نرم‌افزار بر روی iPad یا iPhone کاربر با استفاده از کلید Use Current Location (انتخاب محل کنونی)، به نرم‌افزار اجازه می‌دهد تا از طریق سیستم GPS داخلی دستگاه، مشخصات مکان مورد نظر را دریافت و مناسب بودن یک سیستم خورشیدی و بازدهی تخمینی آن را مورد ارزیابی قرار دهد. همچنین این اپلیکیشن به کاربر اجازه می‌دهد تا از طریق منوهای آبشاری (Drop Down Menus) ، کشور مورد نظر را انتخاب و آدرس مکان مورد نظر خود را وارد نماید.

این اپلیکیشن پس از مشخص نمودن موقعیت سایت، نقشه‌ها و تصاویر را از طریق ماهواره دریافت و مناسب بودن شرایط نصب پنل‌های فتوولتائیک را برای سایت، پشت بام یا قسمتی از آن به صورت نموداری نمایش می‌دهد. این اپلیکیشن برای تشخیص بهترین نقطه از پشت بام را برای دریافت بیشترین بازدهی از پنل‌های فتوولتائیک مشخص می‌کند. همچنین در نسخ بعدی این اپلیکیشن قرار است تا برآورد تقریبی از توان قابل استحصال در آن منطقه نیز توسط آن ارایه شود.

این اپلیکیشن رایگان است و قابلیت اجرا برای تمام نقاط دنیا را دارد. برای دریافت این اپلیکیشن به فروشگاه iTunes مراجعه کنید.


 1. متین

  سلام
  با تشکر از وبسایت خوب و مفیدتون.
  لطفا مباحث کاربردی و آموزنده هم بذارید. این ها را که ما میخونیم و دو روز دیگه هم احتمالا یادمون میره! اصولا ندیدم وبسایت در این حوزه، مباحث آموزشی بذاره.
  یک خواهش دیگه هم دارم. لطفا توی عکس هاتون لگوی دانیار را بذارید که اگه کسی کپی کرد، از عکس ها مشخص بشه مطلب از دانیار هست و لینک منابع را هم آخر خبرها ذکر کنید که یکی فکر نکنه مطالب را کپی میکنید. اعتبار و سند خبرهای ترجمه شده هم به منبعشون هست.

  nice job
  keep going :)

  • دانیار

   متین عزیز، از کامنتی که دادید سپاسگزاریم.
   1- مطالب آموزشی رو به زودی در برنامه سایت قرار خواهیم داد.
   2- کلیه مطالب دارای یک منبع به زبان انگلیسی هستند که بنا به دلایلی ذکر اونها در آخر مطالب امکانپذیر نیست. (خود شما حتماً به دلیل این موضوع واقف هستید!!)
   3- سعی ما بر گذاشتن لوگوی دانیار بر روی عکسهاست. اما بعضی از عکسها به دلیل اینکه کپی رایت دارند، ما هم به احترام این قانون این کار رو انجام نمی دیم.
   4- منبع هر مطلبی را خواستید بفرمایید تا لینک اصلی اون رو خدمتتون بفرستیم.

   باز هم ممنون.
   Keep Visiting Us :)

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×