120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

شرکت سمپریوس تولید کننده مدول های فتوولتائیک به رکورد بازدهی 33.9 درصد برای متمرکز کننده فتوولتائیک (CPV) دست یافته است. برنامه تولید انبوه برای این سلول‌ها برای اواسط سال 2012 پیش‌بینی شده است. اندازه‌گیری بازدهی در شرایط استاندارد تست و با همکاری دانشگاه مادرید انجام شده است. مدول‌های PV کلاسیک که از یک یا چند لایه سیلیکونی کریستالی که بدون استفاده از لنزهای متمرکز کننده ساخته شده‌اند، بازدهی در حدود 16 تا 20 درصد دارند. مدول‌های فتوولتائیک متمرکز کننده دارای یک پوشش شیشه‌ای متشکل از لنزهای متمرکز کننده می‌باشد که این لنزها نور خورشید را در سطوح کوچکی متمرکز می‌کنند. به همین دلیل پانل فتوولتائیک به طور کامل متشکل از ماده نیمه رسانا نخواهد بود. در عوض این مدول‌ها از یک لایه ارزان قیمت تشکیل شده که سلول‌های خورشیدی کوچک به آن متصل شده‌اند. مدول‌های فتوولتائیک متمرکزکننده تنها قادر به جذب نور مستقیم خورشید می‌باشند. از این رو تنها در سیستم‌هایی قابل استفاده هستند که مجهز به ردیاب خورشید باشند. این تکنولوژی برای مکان‌هایی مناسب است که در معرض نور شدید خورشید باشند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×