120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

دانمارکی ها به قدری عاشق دوچرخه و دوچرخه سواری هستند که یک بزرگراه مخصوص برای این کار احداث کرده‌اند. این بزرگراه اختصاصی دوچرخه ها به طول  17.6 کیلومتر بین کپنهاگ و آلبرتسلوند احداث شده و روزانه پذیرای ترافیکی از دوچرخه‌سواران خواهد بود. دوچرخه‌سوارانی که فارغ از دود و ترافیک شهری از مسیری که در بهترین نقطه طبیعت قرار گرفته است، عبور خواهند کرد. این بزرگراه اولین بزرگراه اختصاصی دوچرخه ها از یک مجموعه 26 تایی است که قرار است به منظور تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه و حذف اتومبیل از زندگی ساخته شود.

با گذشت هر چه بیشتر زمان و کاهش روزانه منابع سوخت فسیلی، دولتها در تلاشند تا راه‌های جایگزین مناسب‌تری برای موضوعاتی همچون انرژی و حمل و نقل پیدا کنند. در این بین هنوز هم دوچرخه‌های قدیمی مورد توجه بسیاری قرار دارند. اگر چه دوچرخه های برقی نیز در این بین رشد چشمگیری داشته اند.

امیدواریم روزی هم در کشور عزیزمان شاهد این چنین حرکتهایی باشیم. نقاط شمالی کشور که از طبیعت زیبایی نیز برخوردار است بهترین نقطه برای این چنین پروژه‌هایی است. همچنین در صورت وجود مسیرهای مناسب دوچرخه در شهرهای بزرگی همچون تهران، کمک بسیار بزرگی به حل مشکل ترافیک خواهد شد. مشکلی که نه تنها باعث کاهش بهره‌وری در این شهر شده است، بلکه سر منشاء بسیاری از بیماری‌های جسمی و روانی شده است.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×