120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

در حالیکه بیشتر کشورهای دنیا برای رسیدن به هدف استفاده صد در صدی از انرژی خورشیدی تلاش می‌کنند، یک روستای کوچک در ژاپن اولین روستا در دنیا است که برای تأمین مورد نیاز برق خود کاملاً از انرژی خورشیدی استفاده می‌کند. بعد از واقعه هولناک در نیروگاه اتمی فوکوشیما، اهالی این روستا دست در دست یکدیگر قرار داده و اقدام به نصب و بهره‌برداری از پنل‌های خورشیدی به ارزش 17 میلیون ین ژاپن (حدود 215000 دلار) نمودند. این روستای کاملاً خورشیدی قادر است برق مورد نیاز سکنه خود را به میزان 40.000 کیلووات ساعت تأمین کند.

اگر چه ژاپن به کشور آفتاب تابان شهرت دارد، اما شار تابشی موجود در کشور ما نیز قابل توجه است. بسیاری از روستاها در ایران که از نعمت برق محرومند، قادر هستند با اقدامی مشابه نسبت به تأمین برق مورد نیاز خود اقدام کنند. البته با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی خاص هموطنان روستایی در ایران، همت والای دولتمردان و حمایت مالی ایشان ضروری به نظر می‌رسد. امیدواریم روزی از هدر رفت هزاران کیلووات انرژی خورشیدی در ایران جلوگیری بعمل آید.


  1. قاسم

    سلام چگونه میشود با شما همکاری نمود

    • دانیار

      قاسم عزیز، بهترین روش تماس با استفاده از فرم مخصوص اینکار است که از طریق منوی بالای سایت به آن دسترسی دارید. همچنین با ایمیل info@danyar.ir در خدمت شما هستیم.

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×