120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

ابوظبی، پایتخت و دومین شهر بزرگ کشور امارات متحده عربی در حال تبدیل شدن به یکی از سبزترین شهرهای دنیاست. اخیراً طرح پیشنهادی یک آرشیتکت به نام “سهیل محمد سلیمان” برای ساخت یک اکومسجد به سبک معماری جدید مورد پذیرش دولت امارات قرار گرفته است. این اکومسجد برای تأمین انرژی مورد نیاز خود از سلول‌های خورشیدی بهره برده و مجهز به سیستمی برای بازیافت و استفاده مجدد از آب مصرفی این مسجد می‌باشد. این مسجد دارای دو مناره هلالی شکل است که به سمت مکه (کعبه مسلمین جهان) اشاره می‌کنند.

در اقدامی مشابه، شهر کمبریج انگلستان نیز علاوه بر دانشگاه معروف خود، سمبلی دیگر برای به رخ کشیدن آن به جهانیان خواهد داشت. اولین اکومسجد این شهر که توسط آرشیتکتی به نام “مارکس بارفیلد” طراحی شده است، به زودی  ساخته خواهد شد. این مسجد در زمینی به مساحت 0.4 هکتار ساخته خواهد شد. در این اکومسجد که هزینه ساخت آن در حدود 13 میلیون پوند برآورد شده است، از پمپ‌های حرارتی زمین گرمایی برای تأمین برق مورد نیاز استفاده می‌شود و طوری طراحی شده است که از حداکثر نور طبیعی بهره‌ مند خواهد شد. این اکومسجد که اولین مسجد دوستدار محیط زیست در اروپاست، قابلیت پذیرش 1000 نفر در روز را دارد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×