120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

شرکت هواپیماسازی بوئینگ قصد دارد با همکاری صنایع هواپیماسازی چین (Commercial Aircraft Corporation of China)، از زیست سوخت (biofuel) در سفرهای هوایی استفاده کند. به گزارش نشریه دنیای مدیریت پسماند (Waste Management World) ، این دو شرکت بزرگ، تأمین مالی پروژه استفاده از زیست سوخت در خطوط هوایی چین را بر عهده خواهند داشت. هدف از تعریف این پروژه تبدیل پسماند روغن های خوراکی به سوختی ارزشمند برای هواپیماهاست.

تیم متشکل از نمایندگان شرکتهای بوئینگ و صنایع هواپیماسازی چین در مرکز علوم و فن‌آوری صنایع هوانوردی پکن (BASTRI) مستقر خواهند بود و علاوه بر توسعه پروژه زیست سوخت هواپیما بر مسائلی همچون افزایش بازدهی از طریق مدیریت ترافیک هوایی نیز تمرکز خواهند کرد.

به پیش‌بینی سازمان هوانوردی چین، تعداد مسافرین خطوط هواپیمایی فعال در این کشور از مرز 300 میلیون نفر در سال جاری عبور خواهد کرد و انتظار می‌رود این آمار تا سال 2030 میلادی به بیش از 1.5 میلیارد نفر برسد. بوئینگ می‌گوید شرکتهای هواپیمایی چین تا سال 2030 نیاز به خرید 5000 فروند هواپیما خواهند داشت.

یکی از نگرانی‌های موجود در زمینه افزایش انتشار کربن در دنیا، صنایع هوانوردی و سفرهای هوایی است که هر روزه صورت می‌پذیرد. بنابراین توسعه فن‌آوری‌های مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر در صنایع هوایی از قبیل زیست سوخت، پیل سوختی هیدروژنی و انرژی خورشیدی می‌تواند گام بزرگی در کاهش این نگرانی‌ها باشد.

 


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×