120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

فرهنگ مصور واژه های اکولوژی  (به همراه لوح فشرده چندرسانه ای)  به قلم دکتر محمد رضا داوری و  دکتر محمد میرزاخانی ، توسط انتشارات جهاد دانشگاهی استان مرکزی به چاپ رسید. به گفته آقای دکتر محمد رضا داوری، چاپ نخست این کتاب در 368 صفحه و در قطع وزیری با قیمت 75.000 ریال از هفته اول تیرماه 1391 در تمامی فروشگاه های کتاب جهاد دانشگاهی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

 

نویسندگان فرهنگ مصور واژه های اکولوژی می‌گویند:

 اکولوژی جستاری است که همه ما در زندگی روزمره، ناآگاه از جنبه های گوناگون آن، بارها با اثرات متقابل آن برخورد کرده ایم. هدف از انتشار این فرهنگ علاوه بر معرفی واژه های علمی که در این  زمینه هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود، به این دلیل بوده است که توجه به این واقعیت ها را در افکار بوجود آورد.

در تألیف این کتاب سعی شده است که علاوه بر گردآوری و تدوین تعریف های چکیده مربوط به واژگان گوناگون  اکولوژی از منابع اصلی و مراکز علمی معتبر جهانی و برگرداندن آنها به زبان پارسی، به نکات ظریفی از بوم شناسی و محیط زیست نیز که  باعث افزایش آگاهی در خواننده می شود اشاره شود که این کار مطمئناً برای همه ارکان  اکولوژی سودمند خواهد بود. این واژه نامه دربرگیرنده بیش از 2700 اصطلاح علمی، تعاریف آنها و نمایش تصویری برخی از آنها می باشد. تعریف ها، تمامی  بخش های مرتبط با زمینه اکولوژی را شامل می شود. در حقیقت این کتاب نه تنها برای استفاده دانشجویان  و استادان اکولوژی، بلکه علاوه بر آن شامل واژه های عمومی مورد استفاده برای همه کسانی که خواهان بهبود اکوسیستم ما (کره زمین) هستند نیز می شود.

این کتاب مجموعه ای از واژه های غنی، جامع، کامل و آسان برای یادگیری و شرح آنها، به همراه نمایش تصاویر مربوط به آنها می باشد. این تصاویر نه تنها اطلاعات مربوط به هر واژه، بلکه حاوی اطلاعات اضافی است که سبب افزایش سرعت یادگیری  نیز می شود. اگر چه امکان‌پذیر نبود که این مساله دربرگیرنده همه اصطلاحات مرتبط با اکولوژی شود، اما تلاش شده است که واژه هایی را که بیشتر با موضوع  مرتبط هستند و نمایش تصویری کمک به فهم آنها می کنند، شامل شود. همچنین فرهنگ موجود نگاهی دارد به رویدادهای  اخیر در اکوسیستم و در نتیجه خواننده را با آخرین اطلاعات بدست آمده  در این زمینه نیز آشنا می نماید. علاوه بر این، اثر فعالیت های انسانی بر محیط های زیست طبیعی  مورد توجه ویژه قرار گرفته است که این ویژگی ممکن است راه حل های اجرایی برای از بین بردن چالش های زیست محیطی در دنیای امروز و برقراری محیط زیستی سالم، غنی و پایدار در ایران  و سراسر جهان را فراهم  سازد.

لطفاً با به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه‌های اجتماعی یا بازنشر آن در سایت‌های دیگر (با ذکر دانیار به عنوان منبع خبر و لینک به مطلب اصلی) از این اقدام ارزشمند حمایت کرده و نویسندگان این کتاب را در تداوم انتشار چاپ های بعدی فرهنگ مصور واژه های اکولوژی یاری رسانید.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×