120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

بزرگترین توربین بادی یکپارچه با ساختمان (Building Integrated) بر روی بام مؤسسه تحقیقات دارویی اوکلاهما در ایالات متحده آمریکا نصب و راه‌اندازی گردید. این پروژه کار مشترک SWG Energy و Venger Wind می‌باشد.

شرکت Venger Wind تعداد 18 دستگاه توربین بادی محور عمودی مدل V2 را که کار طراحی و ساخت آنرا خود بر عهده داشته است به عنوان بخشی از برنامه‌ها و استراتژی مؤسسه تحقیقات دارویی اوکلاهما برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر ، بر روی ساختمان جدید این مؤسسه نصب کرد. هر یک از این توربین‌های محور عمودی 18.5 فوتی قادر خواهند بود 4.5 کیلوات برق مورد نیاز این مؤسسه را تولید نمایند که معادل 80 کیلووات خواهد شد. این توربین‌های محور عمودی که در سرعت باد 4 متر بر ثانیه (یعنی کمتر از سرعت متوسط باد سالانه در اوکلاهما) قادر به تولید برق هستند، نمونه‌ای موفق از نسل توربین‌های بادی کوچک هستند که به صورت یکپارچه در ساختمان نصب می‌شوند.

نصب و راه‌اندازی این توربین‌های بادی محور عمودی کوچک بر روی سقف یک ساختمان، نمونه بسیار موفقی از تولید پراکنده برق به منظور برق‌رسانی به مصرف‌کنندگان محلی است و به دلیل وجود فضای مورد نیاز استفاده از اینگونه سیستم‌ها در مناطق شهری، می‌تواند راهکار مناسبی برای کمک به افزایش ظرفیت تولید انرژی شهرها باشد.

توربین بادی محور عمودی مدل V2 شرکت Venger Wind بر اساس مدل اولیه توربین های بادی ساونیوس کار می‌کند که به گفته سازنده آن جهت افزایش کارایی این توربین تغییراتی در شکل ظاهری آن داده شده است. بدنه این توربین بادی از استیل و آلومینیوم مخصوص مورد استفاده در هواپیماها ساخته شده است و آلودگی صوتی آن تنها 5 دسیبل بالاتر از صداهای موجود در فضای شهری و فاقد هرگونه ارتعاشی است.

کن مورگان، مدیر عامل شرکت Venger Wind می‌گوید: “استفاده از توربین های بادی کوچک در ساختمان‌ها و فضای شهری هنوز در ابتدای راه است و آموزش صحیح در نحوه استفاده از آنها و ارزیابی محل‌های مناسب برای نصب اینگونه توربین‌ها ضروری به نظر می‌رسد. این یک دانش جدید است و ما از اینکه مهندسین و آرشیتکت‌های بسیاری در استفاده از توربین بادی یکپارچه با ساختمان با ما همکاری و ابراز علاقه می‌کنند بسیار خوشحالیم.”


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×