120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

نخستین توربین بادی فراساحلی پرتغال با ظرفیت 2 مگاوات در فاصله 4 کیلومتری سواحل شمالی این کشور جایی که عمق آب تقریباً به 50 متر می‌رسد نصب گردید و گواهی عملکرد برای طراحی، ساخت و نصب را از مؤسسه (ABS – American Bureau of Shipping) دریافت نمود.

پروژه WindFloat همچنین نخستین پروژه توربین بادی فراساحلی در دنیا است که نیازی به حمل و نقل سنگین دریایی نداشته است. به گفته ABS، مراحل نهایی مونتاژ و راه اندازی اولیه توربین بادی در یک منطقه محافظت شده در ساحل صورت گرفته است. همچنین برای اولین بار است که از یک سازه نیمه شناور در نصب توربین بادی فراساحلی بزرگ و تجاری استفاده می‌شود.

تا کنون برای نصب توربین بادی فراساحلی در آبهایی با عمق کمتر از 30 متر از فنداسیون‌های ثابت استفاده می‌شده است. اما با افزایش عمق آب، استفاده از فونداسیون‌های شناور برای توربین‌های بادی فراساحلی مقرون به صرفه تر خواهد بود.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×