120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

شرکت Suntech ، بزرگترین تولید کننده پنل خورشیدی در چین محصول جدید خود را با توان 300 وات (0.3 کیلووات) به بازار معرفی کرده است. این پنل خورشیدی که از نظر توان برق تولیدی برای مصارف صنعتی و تجاری بسیار مناسب است هم اکنون در بازار آمریکای شمالی و جنوبی موجود می‌باشد.

این پنل خورشیدی جدید که سری Ve نام گرفته است از 72 سلول خورشیدی تشکیل شده و راندمان 15.5% دارد. همچنین در طراحی قاب نگهدارنده سلول‌ها نیز تجدید نظر شده و توانسته است که گواهینامه ایمنی 1000V را از مؤسسه Underwriters Laboratories اخذ نماید.

طراحی بهینه این محصول باعث شده است تا ضخامت آن 10 میلیمتر و وزن آن 1.2 کیلوگرم نسبت به ماژول های قبلی که ضخامت 50 میلیمتری داشتند، کاهش یابد. این مقدار کاهش وزن تأثیر بسیار چشمگیری در هزینه حمل خواهد داشت. هر چقدر یک پنل خورشیدی ضخامت کمتری داشته باشد حمل و نقل، بسته بندی و انبارش آن راحت‌تر خواهد بود.

پنل خورشیدی 300 واتی جدید همچنین از گواهینامه مقاومت در برابر نیروی باد تا 3800 پاسکال (3.8 کیلوپاسکال) (معادل سرعت باد 280 کیلومتر بر ساعت!) و مقاومت در برابر نیروی ناشی از وزن برف تا 5800 پاسکال برخوردار است.

از آنجا که این پنل خورشیدی از گواهینامه UL 1000V برخوردار است، این امکان وجود دارد تا به صورت ایمن از تعداد بیشتری از این پنل‌ها برای اتصال آنها به صورت سری استفاده نمود. یک پنل خورشیدی 300 واتی جدید قادر است نسبت به ماژول‌های قبلی ساخت این شرکت 19% برق بیشتری تولید می‌کند.


 1. Shahrdad Javid Rad

  با سپاس از مطلب!

  البته Suntech در حال حاضر حتی بزرگترین شرکت تولید کننده مدول نه تنها در چین بلکه در جهان می باشد. حتی ورژن 305 وات این مدول با عنوان SuperPoly STP305 – 24/Vd با راندمان 15.7 درصد نیز در سایت این شرکت موجود است:

  مشخصات فنی

  طول این مدول 316 میلیمتر (حدود 19% ) از مدولهای استاندارد (با طول 1640 میلیمتر) این شرکت بیشتر است و همانطور که عنوان کردید از مزایای آن کاهش هزینه های حمل و نقل از بابت جایگیری حجم بیشتری از این محصول در کانتینر می باشد.

  در مورد نصب روی سقف این مدول به جهت وزن و بزرگی آن و همچنین چیدمان آن روی سقف از مقبولیت بالاییی برخوردار نیست و به همین خاطر عموما در ساخت نیروگاههای خورشیدی در فضای باز به کار برده می شود.

  ارادتمند شما
  شهرداد جاوید راد
  Shahrdad Javid Rad

 2. دانیار

  شهرداد عزیز
  خوشحال خواهیم شد چنانچه مطلب تکمیلی در این زمینه داشته باشید با کمال میل منتشر سازیم. همچنین در صورت تمایل می‌توانید به عنوان نویسنده ثابت در دانیار با ما همکاری داشته باشید.

 3. ناشناس

  با سلام
  آقای شهرداد عزیز در صورت استفاده از این نوع سلولها در ایران میشه خواهش کنم اسم نمایندگی را عنوان کنید.
  با سپاس
  یونسی

  • دانیار

   جناب یونسی عزیز،
   معرفی شرکت‌های فروشنده و نمایندگی ها در ایران به منزله تبلیغ این شرکتهاست و این امکان در حال حاضر وجود ندارد که شرکتها را معرفی کنیم. به زودی این احتمال وجود خواهد داشت که بخشی را برای این منظور اختصاص دهیم.
   از بذل توجه جنابعالی سپاسگزاریم.

 4. Shahrdad Javid Rad

  دانیار عزیز با کمال میل اگه وقت یاری کنه سعی می کنم مطالب بیشتری در زمینه انرژیهای نو در سایت شما قرار بدم. شرکت ما در آلمان با شرکتهای تولید کننده مختلفی در حال تجارت بوده که یکی از این شرکتها Suntech می باشد.با توجه به اینکه قانون این سایت اجازه نمی دهد، از نام بردن شرکت بالا معذور هستم.

  ارادتمند شما
  شهرداد جاوید راد

 5. فهيمه موسي زاده

  با سلام
  لطفا راهنمایی کنید چطور میتوان نمایندگی در شهرستان گرفت
  لطفا به ایمیلم پاسخ دهید
  با تشکر فهیمه موسی زاده

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×