120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

یکی از کاربردهای انرژی خورشیدی و پنل های فتوولتائیک ، اصلاح ساختار و کاهش آلایندگی کارخانجات قدیمی است. اخیراً یک کارخانه چوب بری و الوارسازی در سوئیس توانسته است با استفاده از مدل جدید پنل های فتوولتائیک ساخت شرکت تریناسولار (مدل هانی) برق مورد نیاز این کارخانه را تأمین و از انتشار گازهای کربنی پیشگیری نماید. این پروژه نخستین پروژه در کشور سوئیس است که از پنل های فتوولتائیک با راندمان بالا و در ابعاد بزرگ و صنعتی بهره می‌گیرد.

تعداد 3576 عدد از این پنل های فتوولتائیک مولتی کریستالین 260 واتی مدل هانی PC05A ساخت شرکت تریناسولار، مساحتی در حدود 560 مترمربع را اشغال کرده و قادرند روزانه تا 6000 کیلووات ساعت برق از انرژی خورشیدی تولید کنند. این مقدار انرژی تقریباً معادل نیاز 300 خانوار در سوئیس می‌باشد. بدنه و استراکچر آلومینیومی بکار رفته در این پنل های فتوولتائیک باعث شده است تا ارتباط اجزای این مجموعه به دلیل ضدآب بودن آن، مقاومت بهتری در شرایط آب و هوایی سوئیس داشته و از امنیت بیشتری برخوردار باشند.

اجرای این پروژه باعث شده است تا سالانه از انتشار 3000 تن گازهای کربنی پیشگیری گردد. پنل های فتوولتائیک بکار رفته دراین سیستم که به ادعای شرکت تریناسولار از راندمان بالایی برخوردارند در روزهای نیمه ابری، ابری  و حتی  برفی نیز از آزمایشات بعمل آمده بر روی آنها سربلند بیرون آمده‌اند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×