120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

شرکت Wind Power Limited برنامه‌های خود را برای توسعه و گسترش طرح متفاوتی از یک توربین بادی محور عمودی اعلام داشته است. این شرکت معتقد است این الگوی جدید از توربین بادی محور عمودی علیرغم اینکه تنها نیمی از وزن مدل‌های قبلی را داراست، قابلیت لازم را برای تولید برق به میزان بیش از 2 برابر نسبت به نسل قبلی خود برق دارد.

بنا به گفته این شرکت، توربین بادی محور عمودی مدل X در قالب پروژه‌ای به نام پروژه نوا (NOVA) تعریف شده و نتیجه مطالعات امکان سنجی 18 ماهه صورت گرفته در این زمینه است و به دلیل زیست پذیر و مقرون به صرفه بودن ، گزینه‌ای مناسب برای استفاده در نیروگاه های بادی فراساحلی انگلیس می‌باشد. پیش‌بینی می‌شود این مدل توربین بادی محور عمودی نسبت به طرح اولیه آن دو برابر برق بیشتری  تولید نموده و به دلیل استفاده از فیبر کربنی در پره‌های توربین، وزن آن به نصف کاهش یافته است.

در حال حاضر تحقیقات بر روی یک مدل 50 کیلوواتی از این نوع توربین بادی محور عمودی در جریان است و قصد دارند با انجام آزمایشات لازم، درک بهتری از کارایی این نوع توربین و عملکرد آیرودینامیکی آن در شرایط واقعی بدست آورند. شرکت Wind Power Limited قصد دارد قبل از ارایه مدل 10 مگاواتی این توربین تمامی آزمایشات لازم را در شرایط واقعی فراساحلی انجام دهد.

مطالعات امکان سنجی صورت گرفته در قالب پروژه 18 ماهه NOVA، کار مشترک دانشگاه Cranfield، دانشگاه Sheffield، دانشگاه Strathclyde، QinetiQ و شرکت Wind Power Limited بوده است و بودجه تحقیقاتی آن توسط انیستیتوی مطالعات تکنولوژی انرژی (متشکل از شرکتهای BP، Caterpillar، EDF، E.ON، Rolls Royce، Shell، دولت انگلیس و شرکت Wind Power Limited) تأمین گردیده است.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×