120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

تابستان امسال، افزایش دما و خشکسالی در آمریکا تأثیرات منفی و بسیار نامطلوبی بر بازار انرژی این کشور گذاشته است.

هفته گذشته، راکتور یکی از واحدهای نیروگاه اتمی 800 مگاواتی کانکتیکات آمریکا به دلیل افزایش دمای آب سیستم خنک کن این نیروگاه از مدار خارج گردید. معمولاً در نیروگاه های حرارتی و اتمی از آب دریا برای خنک کردن تجهیزات و کندانس کردن (تقطیر) بخار خروجی توربین و بازگرداندن آب کندانس شده به سیکل استفاده می‌گردد.

همچنین شبکه برق Midwest نیز به دلیل افزایش دمای هوا و خشکسالی منطقه دچار مشکلاتی مشابه گردیده بود. یکی از واحدهای نیروگاه حرارتی فعال در این منطقه به دلیل افزایش دما و کاهش سطح آب سیستم خنک کن نیروگاه مجبور به کاهش بار و خروج از مدار گردیده بود.

نیروگاه های حرارتی (گازی، بخار و سیکل ترکیبی) و نیروگاه های اتمی از بزرگترین مصرف کنندگان آب محسوب می‌شوند و هرگونه اختلال در دمای آب سیستم خنک کن این نیروگاه ها، منجر به کاهش ظرفیت یا خاموشی اجباری آنها می‌گردد.

مسئولین شبکه برق با فرارسیدن فصل گرما و افزایش استفاده از سیستم های تهویه مطبوع به منظور پوشش هر چه بهتر تقاضای انرژی مورد نیاز شهروندان برنامه‌ریزی گسترده‌ای را ترتیب می‌دهند. معمولاً در زمانهای پیک مصرف ظرفیت تولید نیروگاه‌ها نیز افزایش می‌یابد. به همین دلیل به عل بروز مشکلاتی که برای نیروگاه اتمی کانکتیکات و شبکه برق میدوست آمریکا ایجاد گردید، این کشور مجبور به استفاده و قرار دادن سایر نیروگاه ها در مدار گردید.

از طرفی دیگر افزایش دما و خشکسالی ، کشاورزانی که به منظور تولید زیست سوخت اتانول اقدام به کشت ذرت کرده بودن را نیز دچار مشکل نمود. به همین دلیل جمعه گذشته وزارت کشاورزی آمریکا به طور رسمی خبر کاهش میزان تولید ذرت در این کشور و رسیدن تولید به حداقل میزان در 5 سال گذشته را اعلام نمود. کاهش تولید ذرت در آمریکا فشار مستقیمی را بر تولید کنندگان زیست سوخت اتانول وارد نموده است.

تأثیرات دیگر افزایش دما و خشکسالی اخیر آمریکا را می‌توان بر حفاری چاه های نفت مشاهده نمود.  گزارش CNN در خصوص واردات آب توسط شرکتهای حفاری کانزاس از سایر ایالات و خرید آب از کشاورزان جزئیات این مشکلات را تشریح کرده است.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×