120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

با فرا رسیدن موج اخیر گرما در آمریکا، کالیفرنیا موفق شد تا به مایلستون‌های خود در استفاده از انرژی خورشیدی دست یابد. نیروگاه های خورشیدی این ایالت با ثبت رکورد تولید 1000 مگاوات (یک گیگاوات) برق از انرژی خورشیدی معادل دو نیروگاه بزرگ گازی 500 مگاواتی عمل کردند.

تقاضای برق در روزهای آفتابی و گرم تابستان به شدت افزایش می‌یابد و این به دلیل افزایش استفاده از سیستم‌های تهویه مطبوع و خنک کننده های تبخیری است. خوشبختانه به دلیل وجود آفتاب فراوان در تابستان، افزایش تقاضای برق در فصل گرم با افزایش تولید برق از انرژی خورشیدی همراه است. به همین دلیل پنل های خورشیدی به عنوان یک سیستم مکمل خوب برای سیستم های تهویه مطبوع پذیرفته شده‌اند. این درحالیست که با افزایش گرما، راندمان نیروگاه‌های حرارتی به شدت کاهش یافته و افزایش بار نیروگاه متناسب با افزایش تقاضا گاهاً ناممکن می‌شود. از طرفی دیگر افزایش دمای محیط باعث می‌گردد سیستم خنک‌کن نیروگاه کارایی مناسبی نداشته باشد و موجب توقف تولید برق گردد.

علاوه بر اقداماتی که در زمینه استفاده از انرژی خورشیدی در آمریکا صورت گرفته است، پیش‌بینی‌ها و اقدامات ضروری جهت ایجاد زیرساختهای لازم در بخش انتقال نیز صورت پذیرفته است تا بتوانند تا سال 2020 میلادی در حدود 33% از برق تولیدی از انرژی خورشیدی در کالیفرنیا را به شبکه ملی تزریق کنند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×