120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

چندی پیش خبر سبقت انرژی خورشیدی از انرژی بادی در آلمان را در دانیار به اطلاع خوانندگان گرامی رساندیم. گویا علیرغم موقعیت نامناسب اروپا از نظر میزان تابش خورشید، این اتفاق در سایر کشورهای اروپایی نیز در حال رخ دادن است.

ایتالیا کشوری است که پیشرفت چشمگیری در استفاده از انرژی های تجدیدپذیر داشته است. سرانه استفاده از انرژی خورشیدی در این کشور 5 برابر ایالت کالیفرنیا است. در ایتالیا تولید برق به روش‌های مدرن زمین گرمایی مدتها پیش از آنکه نیروگاه‌های ایسلند، نیوزلند یا کالیفرنیا احداث بشوند رواج داشته است.

اخیراً گزارش شده است که استفاده از انرژی خورشیدی در ایتالیا از انرژی بادی پیشی گرفته است. بنابر این گزارش، برق تولید شده از انرژی خورشیدی و سلول های فتوولتائیک در سال 2011 میلادی نزدیک به 10.7 تراوات ساعت بوده است که 3% مصرف داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد.

تا پایان سال 2011 میلادی، ایتالیا نخستین کشور دنیا است که بیشترین تولید برق از انرژی خورشیدی نسبت به مجموع توان تولیدی برق را دارد. همچنین، پس از آلمان و جمهوری چک، ایتالیا سومین کشور اروپایی است که بیشترین ظرفیت نصب شده انرژی خورشیدی را به ازای تولید ناخالص ملی داراست. همچنین این کشور پس از آلمان دومین کشوری است که بیشترین سرانه  استفاده از این انرژی را دارا می‌باشد. اما در مقایسه با ایالت کالیفرنیا که به ایالت طلائی آمریکا شهرت دارد، عملکرد بسیاری بهتری در بهره‌برداری از انرژی خورشیدی از خود نشان داده است. این در حالیست که شرایط آب و هوایی ایتالیا و ایالت کالیفرنیا بسیار مشابه یکدیگر بوده و از لحاظ جمعیت نیز تقریباً یکسان هستند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×