120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

طی یک فراخوان برای کاهش هزینه ساخت برج توربین بادی و افزودن قابلیت نصب برج های بلندتر، یک شرکت طراحی مهندسی آلمانی، روشی جدید برای ساخت آنها از جنس چوب ابداع کرده است. در طرح جدید برج چوبی توربین بادی ، برای ساخت سازه برج از الوار و پنل های چوبی متورق (لایه‌ای) که از منابع مورد اطمینان و تأیید شده تأمین می‌گردد استفاده می‌شود. چوب بکار رفته در سازه برج چوبی توربین بادی به منظور مقاومت در برابر شرایط مختلف آب و هوایی با لایه‌ای از پلاستیک مقاوم پوشش داده می‌شود.

شرکت TimberTower ، طراح برج چوبی توربین بادی ، مدعی است که این طرح باعث حذف 300 تن آهن از سازه یک برج 100 متری خواهد گردید. این شرکت همچنین معتقد است استفاده از این طرح جدید به دلیل کاهش چشمگیر هزینه‌ها و امکانپذیر شدن ساخت برج توربین بادی تا ارتفاع 200 متر، انقلابی در صنعت انرژی بادی ایجاد خواهد کرد. یکی دیگر از دلایل کاهش هزینه‌ها، امکان حمل و انتقال قطعات مختلف برج چوبی توربین بادی توسط کامیون ها و کانتینرهای استاندارد و مونتاژ آنها در محل کارگاه نصب توربین بادی (نیروگاه بادی) است.

طبق اطلاعات مندرج در سایت شرکت TimberTower یکی از محدودیت های برج توربین بادی (برج های معمول فلزی)، قطر نسبتاً زیاد قسمت تحتانی برج است و قطر 4.2 متری آن باعث ایجاد مشکلاتی در حمل جاده‌ای آن و عبور از پل‌ها و تونل‌ها ایجاد می‌کند. از آنجا که قطعات برج چوبی توربین بادی امکان حمل جداگانه دارند، محدودیت حمل و نقل در این نوع از برج‌ها وجود نخواهد داشت.

شرکت تیمبرتاور در حال حاضر مشغول ساخت یک برج چوبی توربین بادی به ارتفاع 100 متر می‌باشد که قرار است ناسل توربین بادی 1.5 مگاواتی بر روی آن قرار گیرد. همچنین این شرکت قصد دارد تا یک برج چوبی توربین بادی به ارتفاع 140 متر برای نصب در نزدیکی شهر هانوفر طراحی و تولید کند. با افزایش ارتفاع برج توربین بادی، 30 تا 40% به کارایی آن افزوده می‌گردد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×