120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

دانمارک در حال حاضر که سال 2012 فصل آخر خود را سپری می‌کند به اهداف از پیش تعیین شده خود در سال 2020 دست یافته است. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در دانمارک، قرار بود این کشور تا سال 2020 میلادی به 200 مگاوات برق حاصل از انرژی خورشیدی دست یابد که این اتفاق 8 سال زودتر به وقوع پیوست. دستیابی به این موفقیت بزرگ بیشتر به بحث Net Metering مربوط می‌گردد که روشی اقتصادی برای استفاده از انرژی خورشیدی به حساب می‌آید. در این روش به جای استفاده از انرژی خورشیدی به صورت منفصل از شبکه و اتکا به سیستم های ذخیره سازی انرژی، مازاد برق تولیدی از هر سیستم به شبکه تزریق و به تولید کننده برق خورشیدی اعتباری اختصاص می‌یابد.

عمده‌ترین دلیل موفقیت دانمارک در دستیابی زود هنگام به اهداف خود در بخش انرژی خورشیدی رویکرد Net Metering بود که از سال 2010 به اجرا گذاشته شد. راهکار Net Metering به صاحبان سیستم های فتوولتائیک اجازه می‌دهد که مازاد برق تولیدی خود را به صورت تزریق به شبکه ذخیره کرده و برق مازاد خود را به فروش برسانند. این مهم باعث جذاب تر شدن پنل های فتوولتائیک در دانمارک شده است.

علاوه بر این، دانمارک برای انرژی بادی مورد استفاده در سال 2020 اهداف سختگیرانه تری در نظر گرفته است. این کشور بایستی تا سال 2020 میلادی بیش از 50% برق خود را از انرژی باد بدست آورد. از طرف دیگر، این کشور یکی از پاک ترین و کم هزینه ترین سیستم های حمل و نقل عمومی را داراست؛ به طوریکه استفاده از دوچرخه در این کشور بسیار محبوب و رایج است. کپنهاگ در دانمارک و آمستردام در هلند از معروف ترین شهرها در دنیای دوچرخه سواران هستند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×