120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

دو سوم کل سیستم های خورشیدی نصب شده در سال 2011 و به ظرفیت کلی 18.5 گیگاوات در اروپا نصب و به بهره‌برداری رسیده است. هم اکنون کل ظرفیت انرژی خورشیدی مورد استفاده در این قاره به 52 گیگاوات رسیده است.

در اروپا صنعت انرژی خورشیدی در دهه گذشته با رشد 40% در سال مواجه بوده است. این در حالیست که طی این مدت هزینه‌های تولید نیز به میزان 60% کاهش داشته است. این رشد قابل توجه در صنعت انرژی خورشیدی به دلیل باور عمیق اروپا به قابلیت های سیستم های فتوولتائیک و توانمندی آن جهت دستیابی به هدف تأمین 20% انرژی مورد نیاز اروپا تا سال 2020 میلادی بوده است.

کشورهای آلمان، ایتالیا، اسپانیا، جمهوری چک، فرانسه، بلژیک و انگلیس از پیشتازان کشورهای اروپایی در نصب و بهره‌برداری از فتوولتائیک محسوب می‌شود. طی 5 سال گذشته بیشترین رشد در تولید پنل های فتوولتائیک در آسیا روی داده است به طوریکه 50% پنل های فتوولتائیک در چین تولید شده است. همچنین برای دو سال متوالی انرژی خورشیدی بیشترین سرمایه را به خود جذب نموده است. سرمایه گذاری انجام شده در دنیا در این بخش 98.5 میلیارد یورو بوده است که دو سوم آن در اروپا متمرکز شده است.

در حال حاضر یکی از چالش های پیش روی اروپا در صنعت انرژی خورشیدی، سرمایه گذاری چشمگیر چین در تولید پنل های فتوولتائیک است. اگرچه صادرات ماشین‌آلات تولید پنل های فتوولتائیک از اروپا به آسیا همچنان می‌تواند برای اروپا سودآور باشد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×