120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

چندی پیش پروژه یک نیروگاه ژئوترمال 25 مگاواتی در ویتنام گواهی تأیید برای آغاز عملیات اجرایی این پروژه دریافت نمود. این نیروگاه نخستین نیروگاه ژئوترمال در ویتنام است و قرار است در یکی از مناطق روستایی استان کوانگ تری با جمعیتی در حدود 31000 نفر احداث شود. هزینه تقریبی ساخت این نیروگاه 46.3 میلیون دلار آمریکا تخمین زده شده است.

سنگهای خشک داغ به عنوان یکی از منابع انرژی زمین گرمایی جهت دریافت گرمای مورد نیاز نیروگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند. همانطور که در مطلب منابع انرژی زمین گرمایی آورده شده است به سیستمهای بهره برداری از این منابع، سیستم های زمین گرمایی توسعه یافته (Enhanced Geothermal Systems) و به اختصار EGS گفته می‌شود. از آنجا که در همه جای کره زمین و در اعماق، گرما با شدتهای مختلف وجود دارد و تنها محدودیت موجود عدم وجود منابع آب می باشد لذا با کمک این سیستم می‌توان رشد قابل توجه ای را در توسعه انرژی زمین گرمائی برقرار کرد.

طبق مطالعات انجام شده، در کل کشور ویتنام پتانسیل لازم برای استفاده از انرژی زمین گرمایی و احداث نیروگاه ژئوترمال وجود دارد، اما این پتانسیل در استان‌های کوانگ تری، فوتو و کوانگ بین به حداکثر میزان خود می‌رسد. به گفته برخی منابع خبری، پتانسیل انرژی زمین گرمایی در ویتنام در حدود 400 مگاوات برآورد شده است. همچنین در این کشور پتانسیل انرژی خورشیدی و منابع وافر گاز طبیعی نیز وجود دارد. در حال حاضر 25% از انرژی مورد نیاز ویتنام از نفت، 20% از ذغال سنگ، 36% از بیومس (زیست توده)، 10% از هیدروپاور و 11% از گاز طبیعی تأمین می‌گردد. گفته می‌شود 70% از جمعیت 89 میلیون نفری ویتنام در مناطق روستایی زندگی می‌کنند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×