120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

به نقل از انجمن انرژی باد اروپا (EWEA)، ظرفیت انرژی بادی نصب شده در اتحادیه اروپا از مرز 100 گیگاوات عبور کرد. این مقدار برق معادل برق تولید شده توسط 39 نیروگاه اتمی یا 200 نیروگاه سیکل ترکیبی است. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که هنوز هم ریسک مالی زیادی توسعه این صنعت را تهدید می‌کند.

به گفته مدیر ارشد انجمن انرژی بادی اروپا سالانه 10 گیگاوات به ظرفیت انرژی بادی در این قاره افزوده شده است و امسال نیز این چنین بوده است. اما وی در خصوص نصب 10 گیگاوات دیگر در سال 2013 به دلیل وضعیت سیاسی موجود با دیده شک و تردید می‌نگرد.

وی در مصاحبه با رویترز اذعان داشته است که به دلیل کاهش مدت سررسید وام از طرف بانک ها و فشار اقتصادی حاکم بر اروپا صنعت انرژی بادی نیز در این قاره با چالش مواجه شده است. بنابراین شرکتهای فعال در زمینه انرژی بادی به منظور مقابله با چالش‌های موجود و جبران این نقیصه به دنبال سرمایه‌گذارانی با توانایی بیشتر و قابلیت سرمایه گذاری بلند مدت می‌باشند. بحران اقتصادی اخیر اروپا باعث ایجاد تغییرات زیادی در سیاستهای دولتهای اروپایی در صنعت انرژی بادی گردیده است.

طبق آمار منتشر شده توسط EWEA، طی رشد اخیر صنعت انرژی بادی در اروپا در سال گذشته، 400 مگاوات توسط DONG Energy در دانمارک و 48 مگاوات توسط EDF Energies در لهستان نصب گردیده است. تا کنون بیشتر توربین های بادی در خشکی نصب شده بوده‌اند و انتظار می‌رود با توسعه و رشد توربین های بادی فراساحلی و در صورت رفع مشکلات مالی و شبکه، پتانسیل فعلی استفاده از این انرژی به دو برابر افزایش یابد.

در حال حاضر هزینه هر توربین های بادی فراساحلی در حدود دو برابر هزینه نصب توربین های بادی است که در خشکی نصب می‌گردند. هزینه هر توربین بادی در خشکی در حدود 1.2 تا 1.4 میلیون یورو به ازای هر مگاوات است که این رقم برای توربین های بادی فراساحلی به 3 الی 4 میلیون یورو به ازای هر مگاوات می‌رسد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×