120x240


120x240


120x240


120x240


120x240





648x60
468x60

ایرنا: به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم افتتاح طرح آزمایشی این نیروگاه گفت: با توجه به اهمیت مسئله انرژی در سطح جهان و لزوم تنوع بخشی به منابع انرژی که جزو اولویت های فناوری در کشور محسوب می شود، امروز پایلوت نیروگاه 20 کیلووات خورشیدی فتوولتائیک با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر مورد بهره برداری قرار می گیرد.

دکتر علی رضا رهایی ادامه داد: این نیروگاه از جنبه اهمیت در جهت کسب اهداف مختلف توسعه کاربرد فناوری انرژی های تجدیدپذیر در سطح کشور بستر مناسبی برای تحقیقات در زمینه فتوولتائیک ایجاد کرده است.

وی افزود: راه اندازی این نیروگاه زمینه و بستر مناسبی برای توسعه فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی ایجاد می کند.

رهایی ابراز امیدواری کرد که دو وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پشتیبانی لازم در زمینه تحقیقات انرژی در دانشگاه ها را داشته باشند و اساتید و دانشجویان بتوانند این موضوع را دنبال کنند.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطر نشان کرد: این طرح به طور همزمان در 12 دانشگاه دیگر از جمله دانشگاه های سمنان و سیستان و بلوچستان افتتاح می شود.

رهایی با اشاره به تنوع جغرافیایی موجود در کشور گفت: این موضوع زمینه لازم برای تحقیق و توسعه درباره تنوع انرژی های تجدیدپذیر در دانشگاه ها را فراهم می کند.

وی ابراز امیدواری کرد که با توسعه این تحقیقات در دانشگاه بتوانیم از انرژی هایی که به محیط زیست صدمه می زنند استفاده نکنیم.


Notify via Email Only if someone replies to My Comment



دعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×