120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

شرکت وستاس (Vestas) با رونمایی از طرح اولیه توربین بادی V164 با ظرفیت 8 مگاوات ثابت کرد که همچنان پیشتاز صنعت توربین های بادی در دنیا است. این توربین بادی 8 مگاواتی که اکنون در حال ساخت و آماده‌سازی می‌با‌شد نشان از پیشرفت‌های اخیر در فن‌آوری توربین های بادی دارد.

این شرکت دانمارکی می‌گوید: طرح پلتفرم V164 از ابتدا به دلیل وجود پتانسیل بالقوه در بزرگتر شدن سایز توربین مورد بازبینی و توسعه قرار گرفت. فن‌آوری نهفته در دل این توربین بادی 8 مگاواتی و تکنولوژی بکار رفته در ساخت آن به نقطه‌ای رسیده است که ضمن حفظ یکپارچگی ساختار و قابلیت اطمینان این توربین، دستیابی به انرژی بسیار ارزان را ممکن نموده است. آندریاس فدل، مدیر اجرایی ارشد وستاس در این باره می‌گوید: همزمان با پیشرفت پروژه برایمان آشکار شده بود که بدون نیاز به اعمال تغییرات در یکپارچگی ساختار توربین، ساخت یک توربین بادی 8 مگاواتی امکان دسترسی به انرژی ارزان را فراهم خواهد نمود.

طرح توسعه توربین بادی V164 مطابق برنامه زمانبندی در حال انجام بوده و بسیاری از اجزای اصلی این توربین در آستانه تکمیل شدن قرار گرفته است. قالب پره 80 متری این توربین بادی در مجموعه آزمایشگاهی وستاس در انگلیس آماده شده است و کار ساخت این پره تا پایان سال 2012 به اتمام خواهد رسید. همچنین کار ریخته‌گری هاب این توربین بادی نیز به پایان رسیده است و آماده انجام تست‌های آزمایشگاهی است. ژنراتور و گیربکس این توربین بادی نیز تا پایان مارس 2013 آماده تست خواهند بود.

وستاس با ساخت پره 80 متری برای این توربین بادی رکورد ساخت بلندترین پره را که در اختیار شرکت زیمنس بود، از آن خود خواهد ساخت. آندریاس فدل می‌گوید: با نزدیک شدن به زمان نصب اولین نمونه از توربین بادی V164-8MW بیش از پیش از تکمیل اجزای اصلی این توربین احساس رضایت می‌کنیم. این توربین به معنای واقعی قواعد بازی را عوض خواهد کرد. زمانی می‌توانید به بزرگی و ابعاد این توربین پی ببرید که در کنار قالب پره 80 متری این توربین بادی ایستاده باشید.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×