120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

چندی پیش خبری با دو خبر ساخت پره توربین بادی به طول ۷۵ متر توسط زیمنس و توربین بادی به روایت تصویر در دانیار به شما از بزرگترین پره توربین بادی جهان و نخستین توربین بادی 6 مگاواتی شرکت زیمنس گفتیم. اکنون این توربین بادی عظیم در حال نصب و آماده سازی برای انجام آزمایشات اولیه است.

شرکت زیمنس انرژی (Siemens Energy) کار ساخت این توربین بادی غول پیکر را به اتمام رسانده است و هم اکنون این توربین به صورت آزمایشی و به منظور انجام تست کارایی و آزمایشات لازم در حال کار می‌باشد. توربین بادی SWT-6.0-154 شرکت زیمنس دارای توان 6 مگاوات بوده و قطر روتور آن 154 متر است. در این توربین بادی غول پیکر از پره‌هایی به طول 75 متر استفاده شده است. طبق گفته زیمنس هر توربین برای تأمین برق مورد نیاز 6000 خانه کافی خواهد بود.

از آنجایی که این توربین بادی عظیم در حال پشت سر گذاشتن مراحل آزمایشی است، شرکت زیمنس امیدوار است که این توربین بادی بتواند استانداردهای لازم برای استفاده در نیروگاه های فراساحلی را کسب نماید. پیش از این، در ماه می 2011، شرکت زیمنس از یک نمونه اولیه توربین بادی 6 مگاواتی با قطر روتور 120 متر برای انجام آزمایشات اولیه در دانمارک استفاده کرده است. فن‌آوری توربین بادی بدون گیربکس زیمنس این اجازه را به طراحان این شرکت داده است تا از طراحی فشرده ناسل حداکثر استفاده را در جهت کاهش وزن و هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری ببرد.

طی قراردادی که شرکت زیمنس در ماه جولای 2012 با شرکت DONG Energy دانمارک منعقد کرده است، متعهد شده است 300 دستگاه از این توربین بادی فراساحلی برای استفاده در دانمارک تولید نماید.


 1. جواد

  عزیزان خواب تشریف دارید؟ توربین 7 مگاواتی رو انرکن خدا سال پیش راه انداخت الان دارن 14 مگاوات رو نصب میکنن! اونوقت 6 تا شده بزرگترین؟؟؟

  • دانیار

   بازدید کننده گرامی، جواد آقای عزیز
   از اینکه توربین 6 مگاواتی زیمنس بزرگترین توربین بادی جهان خواهد بود اطمینان داریم. اگر مستنداتی مبنی بر توربین 7 مگاواتی انرکن که به قول شما خدا سال پیش راه اندازی شده است و اسناد مثبته برای نصب 14 مگاواتی دارید، خواهشمندایم ما را هم بی نصیب نگذارید!!

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×