120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

طبق گزارش سایت دنیای انرژی‌های تجدیدپذیر، سرزمین خورشید تابان، ژاپن، تا سال 2016 میلادی پتانسیل دستیابی به 7.6 گیگاوات انرژی بادی و تا سال 2014 توانایی استفاده از 17.3 گیگاوات انرژی خورشیدی را دارا می‌باشد. با این احتساب مجموع این ظرفیت‌ها قریب به 25 گیگاوات خواهد بود. این در حالیست که کل پتانسیل انرژی بادی فراساحلی در این کشور 1600 گیگاوات و ظرفیت انرژی بادی آن در خشکی در حدود 280 گیگاوات برآورد شده است.

ژاپن قصد دارد به منظور افزایش مشوق‌های لازم برای استفاده انفجاری از انرژی های پاک، طرح تعرفه تشویقی انرژی های تجدیدپذیر خود را تا سه سال آینده با امتیازات بیشتری به اجرا بگذارد. اگر چه این اعداد و ارقام ممکن است در نگاه نخست فقط یک امید و آرزوی مضحک و دور از ذهن به نظر رسد اما با تعطیل شدن آخرین نیروگاه هسته‌ای این کشور می‌توان به نیاز مبرم و حیاتی این کشور به انرژی پی برد. شنیده‌ها حاکی از آن است که طرح تعرفه تشویقی انرژی های تجدیدپذیر در ژاپن باعث خواهد شد تا این کشور از نظر تولید انرژی پاک هم ردیف با آلمان قرار گیرد. در حال حاضر تعرفه مذکور برای انرژی بادی ژاپن بیشترین مقدار خود را دارد.

ژاپن پیش از این، یک پنجم برق مورد نیاز خود را از نیروگاه‌های اتمی بدست می‌آورد که پس از حادثه فوکوشیما و تعطیل شدن نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور تنها راه چاره را در استفاده از انرژی های پاک می‌بیند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×