120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

بزرگترین پروژه نیروگاه بادی دنیا در حال شکل‌گیری است. پروژه نیروگاه بادی فراساحلی 7200 مگاواتی در سواحل شرقی انگلیس به زودی اجرا و برق حاصل از آن به شبکه برق این کشور تزریق خواهد شد. هم اکنون شرکت انرژی های بادی IBERDROLA کارهای مقدماتی این پروژه را با همکاری شریک خود، شرکت سوئدی Vattenfall آغاز نموده است.

به عنوان یکی از پیش نیازهای اجرای این پروژه و انجام مطالعات اقتصادی مربوط به این نیروگاه بادی، قراردادهایی با شرکت اسکاتلندی Woods برای نصب دو ایستگاه مطالعات آب و هوا (ایستگاه بادسنجی) به ارزش 23 میلیون یورو منعقد شده است. این دو ایستگاه بادسنجی اطلاعاتی از قبیل سرعت و جهت باد و دما و فشار هوا را برداشت و به منظور استفاده در فرآیند مهندسی و انتخاب چیدمان بهینه توربین های بادی ارایه خواهند کرد. پیش‌بینی می‌شود کار ساخت این دو ایستگاه بادسنجی تا تابستان سال 2013 به پایان برسد. شنیده‌ها حاکی از آن است که این دو ایستگاه بادسنجی از پیشرفته‌ترین تجهیزات هواشناسی در انگلیس خواهند بود.

با اتمام این پروژه نیروگاه بادی فراساحلی 7200 مگاواتی که بزرگترین پروژه نیروگاه بادی در جهان است ، امکان تأمین برق 5 میلیون خانوار ایجاد خواهد شد. شرکت اسکاتلندی Iberdrola قصد دارد بخش عمده‌ای از فعالیت‌های خود را بر روی نیروگاه‌های بادی فراساحلی متمرکز نموده و به یکی از پیشگامان این تکنولوژی تبدیل گردد. این شرکت در لندن، برلین و پاریس نیز دفاتری دائر نموده است و در حال حاضر در بیش از 23 کشور در زمینه انرژی های تجدیدپذیر فعالیت می‌کند. ظرفیت انرژی بادی نصب شده توسط این شرکت تا پایان ژوئن 2012 در حدود 14.100 مگاوات و توان خروجی حاصل از نیروگاه‌های آن در نیمه نخست سال 2012 در حدود 16.9 میلیارد کیلووات ساعت گزارش شده است.


  1. milad

    به نسبت خوب بود.

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×