120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

این روزها شرکتهای انگلیسی در پی فرصت های سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدیدپذیر در کنیا هستند. هم اکنون در حدود 20 شرکت انگلیسی آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدیدپذیر کنیا اعلام کرده‌اند. در همین راستا، هفته گذشته جلسات مشترکی بین سرمایه گذاران و به رهبری وزیر انرژی بریتانیا، گرک بارکر و نخست وزیر کنیا، رایلا اودینگا در این کشور برگزار شده است تا در خصوص پتانسیل انرژی های تجدیدپذیر کنیا و فرصت های سرمایه گذاری در این کشور بحث و گفتگو نمایند.

طی این جلسات اودینگا اظهار داشت: “بحث استفاده از انرژی های تجدیدپذیر سه سال قبل در کنیا مطرح و ملت این کشور درباره لزوم حرکت به این سمت توجیه شدند، اما تا کنون اقدام جدی برای تولید برق از انرژی خورشیدی، انرژی بادی، هیدروپاور و ژئوترمال و جبران کسری انرژی مورد نیاز در کنیا بعمل نیامده است”. همچنین وی افزود: “در حال حاضر نگرانی هایی در ارتباط با هزینه انرژی در کنیا وجود دارد که یک دلیل آن جذابیت بیشتر رقبای کنیا یعنی آفریقای جنوبی و مصر برای سرمایه‌گذاری هستند”.

بارکر، وزیر انرژی بریتانیا در این باره می‌گوید: “با در نظر گرفتن بزرگترین نیروگاه بادی آفریقا که در منطقه تورکانای کنیا در حال احداث است و تا سال 2014 میلادی تکمیل خواهد شد، این کشور مسیر روشن و شفافی را برای دستیابی به اهداف خود تا سال 2030 میلادی تعیین و متصور ساخته است”. همچنین وی می‌افزاید: “در حال حاضر در کنیا بزرگترین منبع انرژی زمین گرمایی در دره ریفت وجود دارد و بسیاری از شرکت های انگلیسی مایل هستند در این زمینه همکاری و سرمایه گذاری کنند”.

طبق اظهارات بارکر، انرژی زمین گرمایی کنیا ظرفیت کافی برای تولید برق مورد نیاز این کشور و حتی همسایگان خود را دارد. پتانسیل انرژی زمین گرمایی کنیا در حدود 10000 مگاوات (10 گیگاوات) و بودجه لازم برای استحصال انرژی از این منبع در حدود 4 میلیون دلار به ازای هر مگاوات برآورد شده است.

قرار است کنیا تا سال 2030 میلادی، 5000 مگاوات برق از انرژی زمین گرمایی تولید نماید که هزینه آن 20 میلیون دلار برآورد شده است. در حال حاضر تنها 30% از جمعیت کنیا از نعمت برق برخوردارند و عمده انرژی مورد نیاز این کشور از هیدروپاور تأمین می‌گردد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×