120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: ایران برای کاهش مصرف سوخت های فسیلی در داخل، در مسیر توسعه انرژی های تجدیدپذیر گام بر می دارد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا)، رستم قاسمی در حاشیه کنفرانس مجمع جهانی انرژی در دبی گفت: ایران به منظور کاهش استفاده از ذخایر نفت خام و گاز طبیعی برای مصارف داخلی، در نظر دارد تولید انرژی های جایگزین مانند انرژی خورشیدی، انرژی باد، سوخت زیستی (Biofuels) را توسعه دهد.
وی افزود: ایران در حال بکارگیری سیاست های اقتصادی جدید از جمله اصلاح یارانه ها ، بهینه سازی مصرف سوخت بر اساس استانداردهای جهانی و تغییر مدل مصرف سوخت در کشور است.
قاسمی در واکنش به تحریم های اقتصادی آمریکا و اتحادیه اروپا گفت: تحریم، مسئله جدیدی برای ایران نیست و غربی ها بیش از 30 سال است که تحریم های یک جانبه برضد ایرانی ها وضع کرده اند.
وی در حاشیه کنفرانس مجمع جهانی انرژی در دبی اعلام کرد: ایران هم اکنون روزانه چهار میلیون بشکه نفت خام تولید می کند.
به گزارش شانا، امارات متحده عربی برای نخستین بار میزبان کنفرانس مجمع جهانی انرژی سازمان ملل متحد در خارج از مقر دائمی این سازمان است.
این کنفرانس فرصتی مناسب برای بحث و بررسی درباره مسائل کلیدی انرژی جهان به شمار می آید.

مأخذ: واحد مرکزی خبر


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×