120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

در راستای طرح معرفی شرکتهای فعال در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، این بار با آقای مهندس امیر طاهریان مدیر محترم فروش شرکت سامانه انرژی نورا ( ایسان ) به گفتگو نشسته و از فعالیت‌های این شرکت جویا شدیم. شرکت سامانه انرژی نورا با تشکیل تیم‌های تخصصی در دو زمینه برق و تأسیسات و با ایجاد تعامل بازرگانی مشترک با برخی شرکت‌های معتبر در کشور ترکیه، فعالیت‌های جدی و گسترده‌ای را آغاز نموده است. از خدمات و محصولاتی که توسط شرکت سامانه انرژی نورا ارایه می‌شود می‌توان به ممیزی انرژی، تجهیزات برق خورشیدی، آبگرمکن خورشیدی، تونل خورشیدی (سان تونل)، سیستم‌های تهویه مطبوع خورشیدی و سیستم‌های تولید پراکنده CHP اشاره نمود.

 

دانیار: جناب آقای مهندس طاهریان، از اینکه این فرصت را در اختیار دانیار قرار دادید تا در خدمت جنابعالی از فعالیتهای جاری شرکت سامانه انرژی نورا مطلع گردیم، سپاسگزاریم. لطفاً جهت آشنایی بیشتر خوانندگان دانیار مختصری از سوابق تحصیلی و کاریتان بفرمایید و اینکه شرکت سامانه انرژی نورا از چه زمانی و با چه هدفی فعالیت خود را آغاز نموده است؟

پاسخ: شركت ايسان (سامانه انرژي نورا) با 17 سال سابقه در زمینه‌ی تاسیسات مکانیک و برق ساختمان همواره در تلاش است که پروژه‌های خود را با استفاده از تجهیزات و روش‌های نوین به انجام برساند. که با توجه به جدی شدن مقوله انرژی مدتی است در کنار فعالیت‌های سابق خود به طور تخصصی، با به کار گرفتن تیمی با تجربه قدم در عرصه‌ي مدیریت انرژي نیز گذاشته است. که بتواند پروژه‌های اجرایی خود با بالاترین راندمان و کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

دانیار: آقای مهندس طاهریان، لطفاً در خصوص خدماتی و محصولاتی که در حال حاضر توسط شرکت سامانه انرژی نورا ارایه می‌گردد توضیح بفرمایید؟

 • توربین بادی و صفحات فتوولتائیک (تامین الکتریسیته توسط انرژی باد و نور خورشید)
 • Solar Thermal (تامین آب گرم و بهره گیری در سیستم گرمایش توسط نور خورشید)
 •  Sun Tunnelتونل خورشیدی (انتقال نورطبیعی خورشید به محل‌های مورد نظر)
 • تجهیزاتCHP  ( تولید همزمان برق و حرارت )
 • در زمینه‌ی آموزش و ممیزی انرژی نیز شرکت ایسان فعالیت خود را آغاز کرده است.

و همچنین ما در شرکت به تجهیز یک show room مشغول هستیم که تمام جنبه‌های انرژی را پوشش می‌دهد و در این show room سعی داریم تا ارتباطی با شرکت‌های فعال در زمینه‌ی انرژی برقرار کنیم و pack محصولات آنها را نیز در show room به نمایش بگذاریم. با این کار هم مشتری‌ها را با فعالیت‌های انجام شده در زمینه‌ی انرژی آشنا می‌کنیم و هم اینکه در بحث بازار به share کردن مشتری‌ها می‌پردازیم و بازار را گسترش می ‌هیم.

دانیار: لطفاً در خصوص کلینیک انرژی و خدمات ممیزی انرژی بیشتر توضیح دهید. آیا بازار هدف خاصی مد نظر شماست یا می‌توان این خدمات را در تمامی سطوح جامعه پیاده‌سازی نمود؟

پاسخ: ما تیتر کاری‌مان مدیریت انرژی است که خدمات خود را در سه سطح مشاوره‌ی بی هزینه، مشاوره‌ی کم هزینه و مشاوره‌ی هزینه‌بر ارائه می‌دهیم.   و از آنجا که 85% ساختمان‌های ایران نیازمند بهینه‌سازی انرژی هستند نظر ما این است که در تمامی سطح جامعه می‌بایست اجرا شود.

دانیار: یکی از انواع تجهیزاتی که جنابعالی به آن اشاره فرمودید، آبگرمکن خورشیدی است. جنابعالی به عنوان یکی از متخصصین حوزه انرژی، چه نوع آبگرمکن خورشیدی را به مصرف کننده پیشنهاد می‌کنید؟ و اینکه چطور می‌توان استفاده از آبگرمکن خورشیدی را از نقطه نظر اقتصادی توجیه نمود؟

پاسخ: با توجه به نیاز مشتری در دو نوع “وکیوم تیوب” و “فلت” کار می‌کنیم که پیشنهاد خودمان نوع “فلت” می‌باشد . چراکه شاید از نظر هزینه وکیوم تیوب به صرفه باشد اما بعد از گذشت یکسال پر هزینه می‌شود و نیاز به نگهداری و و بررسی مستمر دارد . در حال حاضر در آلمان و ترکیه از نوع “فلت” استفاده می‌شود . آبگرمکن خورشیدی در ترکیه جزء ملزومات شده است و جای آن در ساختمان تعبیه می شود . در حال حاضر 90% خانه‌های اسرائیل از آبگرمکن خورشیدی استفاده می‌کنند. ما این آبگرمکن‌ها را از ترکیه وارد می‌کنیم ولی در حال بررسی شرایط تولید در داخل هستیم.

دانیار: لطفاً جهت آشنایی بیشتر خوانندگان در خصوص مزایای سیستمهای CHP و مختصری در خصوص نحوه عملکرد این سیستم‌ها توضیح دهید.

پاسخ: سيستم‌هاي تولید همزمان برق و حرارت CHP– به سيستم‌هاي توليد برق اطلاق مي‌گردد كه در عين توليد برق، توليد حرارتِ قابل توجهي نيز دارند. اين سيستم‌ها بصورت كاملا اقتصادي از حرارت اتلافي استفاده كرده و بخشي از حرارتِ مورد نياز را از طريق حرارت اتلافيِ موتور تامين مي‌كنند. ژنراتورهاي توليد برق حداكثر توان 37 درصدي را تامين مي‌كنند درحاليكه موتورهاي توليد همزمان برق و حرارت بازدهي در حدود 90 درصد را پوشش مي‌دهند. با بكارگيري اين موتورها خصوصا موتورهاي پايه گازسوز مي‌توانند تا 40 درصد صرفه جويي در هزينه انرژي ايجاد كنند.

دانیار: مجدداً از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید صمیمانه سپاسگزاری نموده و برای شما و همکارانتان در شرکت سامانه انرژی نورا آرزوی توفیق روزافزون داریم.

پاسخ: یا علی یا هیچ کس


 1. babak

  سلام اگر امكان داره يك شركت توليد كننده سلولهاي خورشيدي در ايران رو به من معرفي كنيد .

 2. HADI

  با سلام و عرض خسته نیاشید.
  اگر امکانش هست شرکت های فعال در حوزه انرژی زمین گرمایی رو معرفی کنید.
  با تشکر.

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×