120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

هسته ایوزیر محیط زیست آلمان با انتقاد از یک مقام علی‌رتبه اروپایی که نسبت به تعهد برلین به کنار گذاشتن انرژی هسته ای ابراز شک و تردید کرده است، تاکید کرد که کشورش هرگز به انرژی هسته ای باز نخواهد گشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیتر اولتمایر، وزیر محیط زیست آلمان روز جمعه در گفت‌وگو با یک روزنامه آلمانی گفت: من هیچ‌گونه رویکرد سیاسی منطقی که موجب احیای انرژی هسته ای در آلمان شود نمی‌بینم.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آلمان به دنبال حادثه هسته ای نیروگاه فوکوشیما دایچی در ماه مارس سال 2011، تصمیم گرفت دست به یک انقلاب هسته ای بزند و تا پایان سال 2022 همه نیروگاه‌های هسته ای را تعطیل کند و به منابع برگشت‌پذیر انرژی مانند انرژی خورشیدی و باد روی آورد.

اما نگرانی‌ها درباره افزایش هزینه‌های برق و دشواری ساخت شبکه‌ای که بتواند برق را از سواحل دریای شمالی به جنوب این کشور برساند افزایش یافته است.

گونتر اوتینگر، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا اخیرا در گفت‌وگو با یک روزنامه آلمانی گفت که در 40 سال آینده انرژی هسته ای هم‌چنان در آلمان وجود خواهد داشت.

او گفت که هنوز 140 نیروگاه هسته ای در اروپا وجود دارد و فن‌آوری گداخت هسته ای به سرعت پیشرفت می‌کند.

اوتینگر گفت: شاید این فن‌آوری روزی در آلمان پذیرفته شود.

وزیر محیط زیست آلمان تاکید کرد که این کشور تا سال 2030 یک سایت ملی دائمی برای ذخیره‌ زباله‌های هسته ای خواهد یافت.

اولتمایر با بیان این که “ما سرتاسر کشور را در نظر گرفته‌ایم” افزود که تحقیقات در سال‌های آینده تسریع خواهد شد و به طور مشترک توسط شرکت‌های هسته ای آلمانی انجام می‌شود.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×