120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

پارک انرژیمعاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه 20 تهران از آغاز مراحل اجرایی چهار پروژه مطالعاتی و تحقیقاتی این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید عبدالله عظیمی با اشاره به اینکه این چهار طرح مطالعاتی و تحقیقاتی از سوی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و محققان دانشگاه صنعتی شریف اجرا می شود، گفت: ممیزی روشنایی و بررسی سیستم های نوین روشنایی و نورپردازی تعدادی از بوستان ها، مکان یابی احداث پارک انرژی ، بررسی عملکرد و سنجش اثربخشی سراهای محله، و بررسی اثرات زیست محیطی آلودگی خاک در محصولات کشاورزی از عناوین طرح های تحقیقاتی است که مراحل اجرایی آن آغاز شده است.

وی به اهمیت احداث پارک انرژی در این منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور ایجاد یک فضای آموزشی-تحقیقاتی پیشرفته طرح احداث پارک انرژی در دستور کار این منطقه قرار گرفته است که مرحله مکان یابی آن با معرفی بوستان جامع ری آغاز شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه 20 تهران گسترش پروژه های مطالعاتی و تحقیقاتی، افزایش آگاهی عمومی، آموزش و اطلاع رسانی نسبت به موضوع انرژی، بهینه سازی مصرف انرژی و انرژی های تجدیدپذیر را از اهداف این طرح برشمرد.

وی تأکید کرد: تجهیزات و تکنولوژی های متنوعی با استفاده از انرژی های خورشیدی، بادی، زمین گرمایی، پیل سوختی، اقیانوسی و… در پارک انرژی مورد اشاره، استفاده می شود.

گفتنی است، عملیات اجرایی طرح های تحقیقاتی مورد اشاره با تشکیل نخستین جلسه هماهنگی و با حضور معاونان برنامه ریزی و توسعه شهری، فنی و عمران، امور شهری وفضای سبز، مدیر دفتر تحقیق و توسعه شهرداری منطقه 20 و نمایندگان دانشگاه صنعتی شریف در ساختمان مرکزی شهرداری منطقه 20 تهران واقع در شهرری آغاز شد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×