120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

rooftop-solar-power-arrayپس از تصمیم دولت آلمان برای خارج کردن نیروگاه های هسته ای از چرخه ی تولید برق تا سال 2020، این کشور در نظر دارد که در ردیف یکی از مراکز اصلی در زمینه انرژی تجدیدپذیر قرار گیرد. شرکت Conergy که یکی از مهم ترین تولیدکنندگان پنل در آلمان می باشد اعلام کرده است که در نظر دارد یکی از بزرگترین نیروگاه های فتوولتایی را در ایالت سارلند با ظرفیت 105 مگاوات در ماه می سال جاری احداث نماید.

در سال 2011، سهم انرژی فتوولتایی از توان الکتریکی مصرفی در آلمان در حدود 4 درصد بوده است که پیش بینی می شود این عدد تا سال 2020 به 10 درصد برسد. لازم به ذکر است که در سال گذشته میلادی در حدود 7500 مگاوات انرژی خورشیدی در این کشور نصب شده است.

بازار سیستم های فتوولتایی نصب شده بر روی پشت بام به واسطه ی پرداخت مطلوب تعرفه ها بیشترین رشد را در بازار آلمان داشته است. شرکت های تولیدکننده ی پنل های خورشیدی  پیش بینی می کنند که در سال 2013، با توجه مشوق های دولت آلمان، بازار سیستم های فتوولتایی نصب شده برای تولید برق در منازل مسکونی و واحدهای تجاری از رونق مناسبی بهره مند خواهد شد.

پروژه نیروگاه های کوچک بر روی پشت بام منازل مسکونی (تجاری- اداری و خانگی) در حال حاضر در پژوهشکده هوا خورشید، از جمله پروژه های مطرح بوده و در این راستا پژوهشکده در حال اجرای یک نمونه پایلوت می باشد. این پروژه در بر گیرنده کلیه مطالعات فنی- اقتصادی می باشد.

منبع: پژوهشکده هوا خورشید

 


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×