120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

توربین بادی چین

بنابر گزارش روزنامه مردم، انرژی بادی در چین سومین منبع عمده تامین الکتریسیته است. مطابق اطلاعاتی که هفته گذشته توسط انجمن انرژی باد چین (CWEA) ارایه شد، تولید برق بادی در چین در سال 2012 جمعا به 4/100 بیلیون کیلو وات ساعت رسید که نشان از رشد نیم درصدی این ظرفیت در طی یکسال است.

جایگاه بسیار خوبی که انرژی های تجدید پذیر می توانند داشته باشند و حمایتهای دولت از تولید کنندگان تجهیزات انرژی بادی، باعث قدرت بخشیدن به توسعه و رشد سریع ظرفیت انرژی بادی در چین شده است. بنابر گفته CWEA ، چین تا پایان سال 2012 توانسته است معادل 60.83 گیگاوات برق از انرژی بادی استحصال نماید. هدف ملی تعریف شده در چین برای پایان سال 2015، افزایش این ظرفیت به 100 گیگاوات است.

برق بادی در چین: رشد سریع در شبکه، چالش های بازار

در سال 2012 که بخشی از برنامه اخیر پنج ساله چین است (2011-2015)، رهبر این کشور انرژی تجدید پذیر را کلیدی برای هدفمند شدن استراتژی بخش اقتصادی دانست تا توجه و پشتیبانی بیشتری به این بخش اختصاص داده شود. به منظور به تصویر کشیدن بازار انرژی های تجدید پذیر در چین، شرکت مشاور Solidiance در هشتم ژانویه گزارشی ارایه داد که چالش ها و فرصت هایی که این صنعت با آن روبروست را نشان می دهد.

اطلاعات ارایه شده توسط انجمن انرژی باد چین به موانعی که بر سر راه تولید و بهره برداری از برق تجدید پذیر قرار دارد، اشاره می کند. مطابق گفته های رییس این انجمن، رشد ظرفیت برق بادی کاهش یافته و از 20.66 GW در سال 2011 به 14 GW در سال 2012 رسیده است.

وی ظرفیت بیش از حد توربین های بادی، رشد حمایت از تولیدات داخلی در تجارت بین المللی، چالش های اتصال درون شبکه و اتلاف تولید برق بادی را به عنوان مانعی در بهره برداری از ظرفیت اضافی برق بادی برشمرد.

با این وجود،انجمن انرژی باد چین پیش بینی می کند ظرفیت برق بادی در چین تا سال 2013 به 18 GW خواهد رسید به طوریکه استانداری ها از ابتدای سال به روند تصویب پروژه های تولید برق بادی سرعت بخشیده اند. کمیسیون توسعه واصلاحات استان Hunan در نهم ژانویه سه پروژه برق بادی جمعا با هزینه سرمایه گذاری 1.35 بیلیون یوآن (Yuan) معادل 217 میلیون دلار، تصویب کرد.

به نقل از دبیر کل انجمن انرژی تجدید پذیر چین، شرکت های شبکه برق، انگیزه اقتصادی زیادی برای تولید برق بادی بیشتر ندارند، از این رو دولت، قیمت تجاری برق بادی را بیشتر از برق حرارتی تعیین کرده است.

/* ترجمه و نگارش: نجمه سلمه نژاد */

 


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×