120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

rss_21968وزیر نیرو با تشریح دو چالش پیش روی توسعه ظرفیت تولید برق تجدیدپذیر از افزایش قیت خرید تضمینی برق پاک از سرمایه گذاران بخش خصوصی خبر داد.

مجید نامجو در گفتگو با مهر درباره مهمترین سیاست های پیش روی وزارت نیرو برای افزایش ظرفیت تولید برق تجدید پذیر، گفت: در حال حاضر ایران از موقعیت جغرافیایی و سرزمینی منحصر به فردی برای تولید انواع برق تجدید پذیر برخوردار است.

وزیر نیرو با اشاره به ضرفیت های نصب و راه اندازی نیروگاه های خورشیدی، برقآبی و بادی در استان های مختلف کشور، تصریح کرد: فقط به منظور تولید برق خورشیدی از پتانسیل در اختیار داشتن سالانه بیش از 300 روز آفتابی برخوردار هستیم.

این عضو کابینه دولت دهم با یادآوری اینکه اخیرا یکسری بسته‌های جدید سرمایه‌گذاری برای افزایش ظرفیت تولید برق پاک و تجدید پذیر تعریف شده است، اظهار داشت: با این وجود مشکلاتی برای توسعه ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی و بادی در کشور وجود دارد.

این مقام مسئول، یکی از مشکلات پیش روی توسعه برق تجدید پذیر را دانش فنی و تامین تکنولوژی عنوان کرد و افزود: در شرایط فعلی مطالعاتی توسط متخصصان داخلی برای دستیابی به دانش فنی بومی توسعه ظرفیت های برق تجدید پذیر در دستور کار قرار گرفته است.

نامجو، یکی دیگر از مشکلات پیش روی توسعه ظرفیت تولید برق از طریق نیروگاه‌های برق تجدید پذیر را حجم بالای سرمایه‌گذاری عنوان کرد و یادآور شد: برای طراحی، ساخت و راه اندازی نیروگاه‌‌های بادی، خورشیدی و زمین گرمایی باید علاوه بر حمایت‌های مالی و سرمایه ای تضامین لازم نسبت به خرید تضمینی برق توسط مجموعه دولت داده شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه در شرایط فعلی قیمت خرید برق تضمینی از نیروگاه‌های تجدید پذیر چندان بالا نیست، خاطرنشان کرد: وزارت نیرو برنامه‌هایی برای افزایش قیمت خرید برق به صورت تضمینی از نیروگاه‌های تجدید پذیر دارد.

به گزارش مهر، یکی از سیاست‌های کلان دولت برای توسعه ظرفیت تولید برق تجدید پذیر استفاده از پتانسیل سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

بر اساس اهداف تعیین شده باید ظرفیت تولید برق تجدید پذیر کشور به پنج درصد تا پایان برنامه پنجم توسعه افزایش یابد، هم اکنون به طور متوسط سالانه بیش از 300 میلیون کیلووات ساعت برق تجدیدپذیر در کشور تولید می شود. تا پایان برنامه پنجم ظرفیت تولید برق پاک به بیش از 2 برابر افزایش می یابد.

 


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×