120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

دبیر ستاد توسعه انرژی‌های نو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام تدوین سند انرژی‌های تجدیدپذیر از تحویل این نقشه راه به معاونت علمی جهت تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

مهندس یوسف آرمودلی، رییس سازمان انرژی‌های نو (سانا) در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام تدوین سند انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: این سند حاصل تحقیقات و مطالعات طولانی در وزارت نیرو است که براساس چارچوب اسناد ستادهای فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مجددا تدوین شد. وی افزود: در حال حاضر سند انرژی‌های تجدیدپذیر به معاونت علمی ارسال شده است که مانند سایر اسناد فناوری‌های راهبردی نانو فناوری، هوافضا و … در ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور مطرح خواهد شد تا در نهایت به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد.

آرمودلی تصریح کرد: یکی از مهمترین نیازهای کشور در بخش بین الملل و به خصوص در برنامه‌ریزی‌ها، وجود یک نقشه راه در زمینه فعالیت‌های در دست اجرا است. در سند انرژی‌های تجدیدپذیر اولویت‌های این حوزه مشخص شده و مسیر آینده فعالیت در انرژی‌های نو ترسیم شده است که با تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی مانند یک قانون در کشور لازم الاجرا خواهد بود.

دبیر ستاد توسعه انرژی‌های نو معاونت علمی فناوری ریاست جمهوی خاطرنشان کرد: هم اکنون در ایران عمده انرژی از طریق سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود. از سوی دیگر، کشورها در تمامی دنیا به تدریج برنامه ریزی می کنند که با توسعه تکنولوژی سهم انرژی‌های تجدیدپذیر در کل تولیدات انرژی افزایش دهند از این رو سند انرژی‌های تجدیدپذیر درصدد است که برنامه توسعه استفاده از منابع تجدیدپذیر را ارائه داده تا به تدریج جایگزین منابع فسیلی شود.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×