120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

تعقیب کننده خورشیدیبا توجه به فراگیر شدن و روشن شدن لزوم استفاده از انرژی نو در سال های اخیر، راه اندازی سایت هایی در جهت پژوهش، تست و توسعه انرژی های نو اجتناب ناپذیر می باشد. در همین راستا شرکت توزیع برق بجنورد طی جلساتی با پژوهشکده هوا خورشید نسبت به تجهیز سایت مرکز پژوهشی کاربردی انرژی های نو توافق حاصل کردند. سیستم تعقیب کننده خورشیدی تک محوره 2400وات متصل به شبکه از جمله محصولات پژوهشکده هستند که توسط تیم های برق و مکانیک در محل تعبیه شده نصب و راه اندازی گردیدند. این سیستم قادر است با افزایش بازدهی تولید سالانه موجب کاهش مدت زمان بازگشت سرمایه شود. همچنین سیستم روشنایی هایبرید (خورشید و باد) 620 واتی جدا از شبکه، طراحی و ساخته شده توسط تیم نخبه از پژوهشگران دانشگاه فردوسی مشهد با نظارت این پژوهشکده در سایت مذکور نصب و راه اندازی گردید.

این مجموعه توسط با حضور مسئولین مختلف این استان از جمله، استاندار و معاونین شهرداری و مدیران ارشد شرکت توزیع خراسان شمالی در تاریخ 5 اسفند ماه سال جاری افتتاح گردید.

تعقیب کننده خورشیدی 2

 

منبع: پژوهشکده هوا خورشید


 1. SAMAR

  با سلام
  سیستم تعقیب کننده خورشیدی وروشنایی هایبرید به عنوان پروژه درسی برام تعریف شده
  در این زمینه اطلاعات و داده های اولیه نیاز دارم
  لطفا به من کمک کنید
  با تشکر

 2. علی

  با سلام
  هزینه سیستم تعقیب خورشید برای نیروگاه خورشیدی به ازائ هر وات
  چقدر است ؟
  سیستم یک محور ؟
  سیستم دو محور ؟

  با تشکر

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×