120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

dff خودرو خورشیدی ساخته دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین (هاوین 2) تا اکتبر سال 2013 راهی مسابقات بین‌المللی خودروهای خورشیدی در استرالیا خواهد شد.

حامد قاسمی، عضو تیم سازنده این خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی وضعیت ساخت این خودرو توضیح داد: طراحی‌های هاوین 2 به پایان رسیده است و ماکت آن نیز ساخته شده است که پیش‌بینی می‌شود مراحل ساخت نهایی آن تا سه ماه آینده به پایان برسد.

نمونه اول این خودرو( هاوین 1 ) که در هشتمین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است در سال 2011 در مسابقات بین‌المللی استرالیا شرکت کرده بود که عنوان تیم شگفت‌ساز را برای سازندگان آن به ارمغان آورد.

به گفته قاسمی بدنه خودرو هاوین 1 فایبر کربن است که یک کامپوزیت پر استفاده در صنایع هوایی و فضایی به شمار می‌آید. همچنین باتری استفاده شده در این خودرو نیز با وزن بسیار کم توان ذخیره‌ سازی انرژی بسیار بالایی را برای حرکت دارد.

عضو تیم سازنده خودرو هاوین با اشاره به این که هاوین 2 نسبت به نمونه اول آن تغییراتی داشته است، خاطرنشان کرد: وزن خودرو هاوین 1، 160 کیلوگرم بود اما خودرو دوم احتمالا کمی سنگین‌تر خواهد بود. همچنین هاوین 2 برخلاف نمونه اول که بر روی سه چرخ حرکت می‌کرد با چهار چرخ طراحی شده است.

قاسمی ادامه داد: خودرو خورشیدی هاوین 2 به دلیل آن که برای مسابقات خودروهای خورشیدی آماده می‌شود یک خودرو تک سرنشین است و پیش‌بینی می‌شود، بتواند سرعت خود را تا 145 کیلومتر در ساعت افزایش دهد.

وی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به مشکلات مالی که در راه طراحی و ساخت این گونه خودروها وجود دارد، اظهار کرد: دانشگاه تهران نیز مانند دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بر روی ساخت خودروهای خورشیدی فعالیت می‌کند و آنچه که مانع از ساخت این خودروها به بهترین نحو می‌شود، مشکلات مالی و محدودیت در انتخاب مواد و تجهیزات خودروهاست.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×