120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

فعالان بخش مسکن به این نتیجه رسیده‌اند که قراردادن پنل‌های خورشیدی بر روی سقف خانه‌های جدیدالاحداث علاوه‌ بر این‌که موجب بالارفتن ارزش خانه خواهد شد، در درازمدت نیز موجب صرفه‌جویی مالی خواهد گردید. یک مجتمع آپارتمانی ۶۹ واحدی در دیویس کالیفورنیا که توسط شرکت Mutual Housing ساخته شده است شاهدی بر این مدعاست. این مجتمع مسکونی امکان زندگی مقرون به‌ صرفه را برای مردمی که درآمد محدودی دارند میسر می‌سازد.

new-harmony-aerial-2-12-13-1024x768

این مجتمع مسکونی، که « هارمونی نوین » نام گرفته است، به دلایلی مانند استفاده از مصالح سبز، به‌کار بردن تجهیزات و لامپ‌های با بازدهی انرژی بالا و سود جستن از یک سیستم فیلتراسیون آب موجب ذخیره‌سازی انرژی می‌گردد. به‌علاوه ، این مجتمع توسط ۷۸۰ پنل خورشیدی شرکت SunPower که بر روی سقف نصب شده‌اند به تولید انرژی می‌پردازد.

این سیستم فتوولتائیک از هفت آرایه که بر روی سقف سه ساختمان قرار گرفته‌اند تشکیل شده است و بیشینه تولید آن ۱۸۹.۶ کیلووات دی‌سی می‌باشد. این هفت آرایه به دو اینورتر مرکزی Satcon (۱۰۰ و ۷۵ کیلووات) متصل‌اند. و در نهایت از خروجی اینورترها برق متناوب دریافت می‌شود. این سیستم دارای مونیتورینگ آنلاین است و به مشتری این امکان را می‌دهد که تولید واقعی را در هر زمانی و از هر کامپیوتری مشاهده نماید.

Solar-Panels2

انتظار می‌رود این سیستم فتوولتائیک سالانه ۳۰۲هزار کیلووات‌ساعت برق تولید کند که موجب عدم انتشار ۴۵۹۱۰۳ پوند کربن خواهد شد. علاوه‌ بر این فواید زیست‌ محیطی، تاسیسات خورشیدی این مزیت را به ساکنین می‌دهد که نرخ برق در قبض‌های‌شان در طول ۳۰ سال آینده تغییری پیدا نکند، که این امر اصلی‌ترین عامل برای استفاده از سیستم‌های خورشیدی در ساختمان‌های مسکونی خواهد بود زیرا موجب حذف هزینه‌های متغیر خواهد شد.

 

(برگرفته از سایت انرژی های تجدیدپذیر)


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×