120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

نخستین مزرعه خورشیدی اسکاتلند زیر آسمانی که در اکثر موارد ابری و بارانی بوده به منظور کاهش انتشار کربن و ذخیره هزاران دلار هزینه انرژی ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ساخت این مزرعه خورشیدی برای بسیاری این پرسش را ایجاد کرده است که آیا این مزرعه به علت قرارگیری زیر آسمان همیشه ابری و بارانی اسکاتلند، با بازدهی مورد نظر می تواند حتی هزینه ساخت خود را در بیاورد یا خیر.

این مزرعه در محوطه کالج ادینبورو در شهر میدلوتین اسکاتلند قرار گرفته و در یکی از شمالی ترین مناطق اروپا نخستین مزرعه خورشیدی تلقی می شود.

مزرعه خورشیدی 1این زمین با مساحت 20 هزار متر با بودجه 1.2 میلیون پوندی ساخته شده است. گفته می شود که این پنلهای خورشیدی می تواند سالانه انتشار کربن کالج را تا 300 هزار کیلو کاهش داده و همچنین به تمام نیازهای آنها به انرژی برق و الکتریسیته پاسخ دهد.

ساخت این پنلهای خورشیدی در شرایطی صورت گرفته است که حتی زمان افتتاح درحالی که مقامات اسکاتلندی از آن دیدن می کردند، برای مشاهده آن باید زیر باران قدم می زدند، زمانی که هیچ شعاعی از نور خورشید به چشم نمی خورد.

مزرعه خورشیدی 2قرار است گلهای وحشی و چمنهای مختلف در این مزرعه خورشیدی کاشته شود تا تنوع زیستی آن افزایش یابد.

استیو تینسلی معاون رئیس کالج ادینبورو به عنوان رئیس این پروژه اظهار داشت: ما اعتقاد داریم که مزرعه خورشیدی هم مورد توجه مردم محلی و هم گردشگران پایتخت قرار گیرد.

مزرعه خورشیدی 3این مزرعه خورشیدی که در هوای ابری انرژی برق تولید می کند به عنوان تسهیلات آموزشی دانشجویان نیز به کار گرفته می شود. دانشجویان مهندسی می توانند عملکرد این صفحات و شرایط زیست محیطی را در یک کلاس رو باز مورد بررسی قرار دهند.

مزرعه خورشیدی این کالج به عنوان یک مرکز تحقیقاتی به کار می رود که در آن تعاملی میان تنوع زیستی و فناوری خورشیدی مورد تحلیل قرار می گیرد و در کنار آن تأثیر شرایط زیست محیطی چون آلودگی و آب و هوا روی پنلهای خورشیدی بررسی می شود.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×