120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

Dog-Fouling-signیک طرح تحول‌آفرین در نیروی تجدیدشونده، موسوم به «نیروی مدفوع» بزودی می‌تواند حرارت ارزان را به انگلیس عرضه کند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اولین سرمایه‌گذاری مقیاس تجاری انگلیس برای تبدیل مدفوع سگ به گاز زیستی که برای تامین نیروی یک توربین مورد استفاده بوده، قرار است پس از سه سال کار، رسما رونمایی شود.

شرکت استریت‌کلین محصول افکار «گری داونی» است و وی یک مقام محلی انگلیسی که نامش ذکر نشده را برای مشارکت در این طرح متقاعد کرده است.

اکنون مجلس شورا در مرحله نهایی مذاکرات برای اعمال سیستم زیستی انقلابی استریت‌کلین قرار دارد که تا ماه ژوئیه معرفی خواهد شد.

شوراها سالانه 72.5 میلیون پوند برای ارسال 700 هزار تن مدفوع سگ به مناطق دفع زباله هزینه می‌کنند. اما با این طرح انرژی سبز پیشنهادی، برخی از این ضایعات به هاضم‌های با قابلیت تبدیل مدفوع به متان، دی‌اکسیدکربن و کود انتقال داده خواهند شد.

این سیستم می‌تواند در یک زمان نیروی مورد نیاز 60 خانه را تامین کند.

داونی علیرغم استفاده از مدفوع حیوانات اصرار دارد که این محصول بدون بو است و می‌تواند با میزان کم 500 کیلوگرم ضایعات در روز نیز، کار و 200 هزار کیلووات ساعت برق یک سال را تولید کند.

به گفته وی، هر تن مدفوع که خارج از محل دفن زباله قرار داده شود می‌تواند 450 کیلوگرم گاز گلخانه‌ای را جابجا کند.

این سیستم از هضم بی‌هوازی با استفاده از ریزموجودات برای تجزیه مواد آبی در غیاب اکسیژن در جهت تولید ترکیبی از متان و دی‌اکسیدکربن بهره می‌برد.

از این گاز زیستی برای تامین نیروی یک توربین تولیدکننده برق استفاده خواهد شد در حالیکه حرارت و دی‌اکسید کربن به یک گلخانه تجاری مجاور برای پرورش گیاهان با کمک کود زیستی پاستوریزه حاصل از بقایای ضایعات تغذیه خواهد شد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×