120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

تولید انرژی از زباله

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از راه اندازی سامانه تولید انرژی از زباله تر در کلان شهر تهران خبر داد که می تواند با استفاده از زباله‌های شهر، برق مورد نیاز 200 هزار نفر را تأمین کند.

سید محمد فیاض که در مراسم افتتاحیه مسابقات زبوکام در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی سخن می گفت، با اشاره به اینکه شهر تهران به تنهایی در طول روز هفت هزار تن زباله تولید می‌کند، گفت: از این میزان حدود پنج هزار تن زباله تر و دو هزار تن زباله خشک است که می‌توان از هر دوی آنها استفاده مناسب کرد.

به گفته وی، سازمان مدیریت پسماند برای نخستین بار سامانه تولید انرژی از زباله تر در شهر تهران راه‌اندازی کرده است که بر اساس سیستم معروف حمام شیخ‌بهایی از بخار حاصل از فرآیند تخمیر چاه کار می‌کند.

وی در این باره توضیح داد: پسماندهای تر شهری که پیش از این دفن می‌شدند و محیط زیست را آلوده می‌کردند اکنون در این سامانه طی 20 تا 40 روز تخمیر می‌شوند و از بیوگاز حاصل از آنها انرژی برق تولید می‌شود. این سامانه می‌تواند از هر 100 تن یک مگاوات برق تولید کند که بنا بر محاسبات از پنج هزار تن زباله تر شهری می‌توان برق مصرفی 200 هزار نفر را تأمین کرد.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×