120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

بیواتانول

معاون پژوهشی دانشگاه تهران تولید بیواتانول برای اضافه کردن به بنزین را از برنامه های کشور دانست و گفت: بر این اساس نیاز به تولید 7 میلیون لیتر بیواتانول در کشور داریم.

دکتر قاسم عموعابدینی در سومین همایش بیوتکنولوژی با بیان اینکه اولین دوره بیوتکنولوژی در دانشگاه تربیت مدرس راه اندازی شد، افزود: پس از آن دانشگاه تهران نیز اقدام به راه اندازی گرایش های مختلف این رشته در این دانشگاه کرد.

معاون پژوهشی دانشگاه تهران با اشاره به دستاوردهای محققان کشور در حوزه بیوتکنولوژی اظهار داشت: در حال حاضر ایران توانسته است رتبه 16 را در تولید علم دنیا به دست آورد که این امر با همت محققان صورت گرفته است و بیوتکنولوژی نیز شامل این موفقیت می شود.

وی با اشاره به قرار گرفتن دانشگاه تهران در میان 500 دانشگاه برتر دنیا خاطر نشان کرد: دانشگاه تهران 10 درصد تولید علم کشور را برعهده دارد که این فعالیت ها در حوزه تولید کتاب، مقاله، ارائه ایده، ثبت اختراع و ثبت پتنت می باشد.

عموعابدینی همچنین به ارزش افزوده محصولات بیوتکنولوژی اشاره کرد و یادآور شد: ماده اینترفرون یکی از محصولات بیوتکنولوژی با ارزش افزوده بالا در دنیاست که با چندین هزار بشکه نفت برابری می کند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت تولید بیواتانول و بیوفیول خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران قرار است بیواتانول 5 تا 10 درصد بنزین را تشکیل دهد.

معاون پژوهشی دانشگاه تهران میزان روزانه مصرف بنزین را 70 میلیون لیتر ذکر کرد و ادامه داد: 10درصد 70میلیون لیتر 7 میلیون لیتر می شود که این میزان صرف استفاده از بیواتانول خواهد شد به این معنا که باید در روز 7 میلیون لیتر بیواتانول برای اضافه کردن به بنزین در کشور تولید شود.

وی همچنین یادآورشد: تولید این میزان بیواتانول در کشور علاوه بر اشتغالزایی ارزش افزوده را نیز به همراه دارد.

عموعابدینی بیوتکنولوژی را یکی از 5 فناوری دانست که زیرساخت های آن در کشور ایجاد شده است و اضافه کرد: در این حوزه همچنین حوزه های مهندسی بافت و مهندسی پزشکی را نیز داریم که در این رشته ها دانشگاه تهران در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو پذیرش می کند.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×