120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

مراسم افتتاحیه توربین بادی 1.5 مگاواتی شرکت بهین ارتباط مهر ،  طی مراسمی با حضور معاون محترم امور برق و انرژی وزیر محترم نیرو، جناب آقای مهندس بهزاد، استاندار محترم خراسان رضوی، مدیر عامل برق منطقه ای خراسان رضوی و سایر مسئولان ذیربط در وزرات نیرو، شرکت توانیر، شرکت برق منطقه ای خراسان رضوی، استانداری خراسان رضوی، فرمانداری شهرستان خواف در تاریخ 1392/2/25 برگزار خواهد شد. در همین راستا، انجمن علمی انرژی بادی ایران در نظر دارد تور علمی-تخصصی با عنوان “بازدید از توربین بادی 1.5 مگاواتی خاف ونیروگاه برق بادی بینالود” برگزار نماید. اطلاعات بیشتر در خصوص این تور علمی-تخصصی از طریق وبسایت انجمن در دسترس قرار گرفته است.

توربین بادی یک مگاواتی

شرکت بهین ارتباط مهر پس از مطالعات گسترده و مفصل درباره بهره وری از انرژی باد در تولید برق از سال 1389 پا به عرصه اجرایی در این زمینه نهاده و احداث 1000 مگاوات مزرعه بادی را در افق برنامه های خود قرار داده است. این طرح از 10 فاز 100 مگاواتی تشکیل شده است که 5 فاز آن در منطقه میل نادر در استان سیستان و بلوچستان و 5 فاز آن در شهرستان خواف استان خراسان رضوی واقع شده است. سرمایه گذاری کل طرح برابر 1600 میلیون دلار و مدت اجرای آن 10 سال تخمین زده میشود. در حال حاضر 1 فاز از نیروگاه بادی خواف و 2 فاز از نیروگاه بادی میل نادر هر کدام به ظرفیت 100 مگاوات در حال اجراست.

هر کدام از این فازها متشکل از 66 توربین بادی 1.5 مگاوات از نوع کلاس 1 می باشد. در بهمن ماه 1392 اولین توربین مگاواتی جمهوری اسلامی ایران به همت متخصصان این شرکت نصب گردید و هم اکنون در حال تولید برق می باشد.

شرکت بهین ارتباط مهر در راستای اجرای مدل موفق احداث مزارع بادی در دنیا، توانسته است مشارکت بانکهای بزرگ کشور نظیر بانک ملت و تجارت را جهت سرمایه گذاری در مزارع بادی این شرکت را جلب نماید. ضمنا شرکت بهین ارتباط مهر با مالکیت 55% سهام شرکت Wind Technologies در کمبریج انگلستان (توسط سهام داران حقیقی) دارای رابطه مستمر با منبع تولید تکنولوژی بوده و از حمایت دائمی فنی جهت انجام مطالعات باد سنجی، طراحی مزارع بادی و انتقال تکنولوژی در پروژه های بادی خود بهره خواهد برد. در همین زمینه دانش فنی تولید تمامی تجهیزات توربین بادی در حال کسب و تدوین می باشد و امید است با راه اندازی واحد های ساخت پره، برج، ناسل و سایر تجهیزات مورد نیاز، کشور را از واردات این محصولات بی نیاز و آن را صادرکننده به کشور های همجوار مبدل نماید.

شرکت بهین ارتباط مهر (سهامی خاص) در سال 1380 با هدف انجام فعالیت های تولیدی، خدماتی، بازگانی، مشاوره، نظارت، طراحی و اجرا و بهره برداری از شبکه های مخابراتی، ماکروویو، دیتاهای ماهواره ای، تلفن همراه و مراکز تلفنی دیجیتال و NGN و شبکه های هوشمند IN (Soft Switch) با بهره گیری از تجارب و توان علمی، تجربی و فرهیختگان دانشگاههای تراز اول کشور و کارشناسان مجرب تاسیس گردید.

این شرکت در اولین گام صلاحیت رتبه یک اولین پیمانکار عمومی General Contractor را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی در رشته ارتباطات را اخذ و یکی از پروژه های ملی توسعه تلفن همراه کشور را به صورت EPC و Turn key اجرا و به بهره برداری رسانید.

شرکت بهین ارتباط مهر در گامهای بعدی فعالیت خود، وارد عرصه انرژی در صنعت برق و نفت و گاز شد و موفق گردید به پشتوانه دستاوردهای پروژه های گذشته و نیروهای انسانی کارآمد، یکی از پیشگامان بخش خصوصی در احداث نیروگاههای تولید پراکنده و مزارع بادی باشد و به موازات آن با شرکت نفت ایران در مورد توسعه شبکه های مخابراتی و هم چنین نیروگاههای متعدد برق شرکت ملی نفت ایران به تفاهم و توافق برسد.

همچنین، شرکت بهین ارتباط مهر قصد دارد نیروگاه خورشیدی متمرکزی با استفاده از تکنولوژی های فتوولتائیک و برج بالا رونده به ظرفیت 50 مگاوات در حومه شهرستان سیرجان استان کرمان احداث نماید. قرارداد فروش به صورت PPA بوده و انجام پروژه به صورت BOO خواهد بود. سرمایه گذاری این طرح 130 میلیون دلار تخمین زده میشود.

آماده سازی فونداسیون توربین بادی

حمل پره توربین بادی

لیفت قطعات برج توربین بادی

نصب قطعات برج توربین بادی

ناسل توربین بادی

توربین بادی - شرکت بهین ارتباط مهر


  1. الیاس

    خیلی عااااااااااااااااالی بود،ممنووووووووونم

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×