120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

درخت شارژ خورشیدی

شهردار منطقه 11 مشهد گفت: درخت شارژ خورشیدی که با اعتبار 6 میلیون تومان ساخته شده است، امکان شارژ تلفن‎‌های همراه را در سطح شهر برای شهروندان فراهم می‌کند.

به گزارش خبرنگارمهر، محمود برهانی عصر دو شنبه در مراسم رونمایی از این درخت شارژ خورشیدی اظهار کرد: میزان اعتبار برای ساخت و احداث درخت شارژ را 6 میلیون تومان بوده است.

وی افزود: پارک ملت یکی از فضاهای شهری است که شهروندان از این فضا بیشتر بهره می‌گیرند و بزرگترین پایانه شهری اتوبوسرانی نیز در این محدوده است و به همین دلیل درخت شارژ خورشیدی در این منطقه به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه درخت دیگری نیز در ضلع شمالی این پارک در آینده نه چندان دور احداث می‌شود افزود: خدمات الکترونیکی در کنار این درخت ارائه خواهد شد.

برهانی گفت: در پایانه اتوبوسرانی آزادی کلیه خدمات الکترونیکی مورد نیاز شهروندان ارائه و این خدمات الکترونیکی شامل من کارت‌ها، حساب‌های الکترونیکی و سایر کارت‌هاست که در مجاورت درخت شارژ ایجاد می‌شود تا این مکان را به شهر الکترونیک نزدیک کند.

همچنین در این مراسم امیرعلی قره‌گوزلویی، سازنده و مخترع دستگاه درخت السیت گفت: این سازه به صورت منشوری و از طریق انرژی خورشیدی کار می‌کند و امکان شارژ تلفن‌های همراه و امکان استفاده از آن در فضاهای باز و صنعتی وجود دارد.

وی بیان کرد: ساخت این درخت از 17 اردیبهشت تا امروز به طول انجامیده و این دستگاه امکان تامین 50 شارژ را به طور همزمان خواهد داشت. وی تاکید کرد: شارژ لب‌تاپ و تبلت، امکان ارسال بلوتوث به تلفن همراه و اتصال به شبکه‌های اینترنت پر سرعت از زمره کاربری‎هایی به شمار می‌رود که برای این درخت دیده شده است.

قره‌گوزلویی بیان کرد: این درخت شارژ خورشیدی در برابر گرما، سرما و رطوبت مقاوم بوده و پاسخگوی نیاز شهروندان در شرایط مختلف آب و هوایی است.

وی تصریح کرد: باتری این درخت طوری طراحی شده که امکان تامین برق را در تمام 24 ساعت و در صورت نبود خورشید داراست و بر روی بدنه این دستگاه امکان تبلیغات در خصوص انرژی پاک وجود دارد.

گفتنی است، این درخت شارژ خورشیدی که در فاز اول مخصوص تلفن‌های همراه پیش‌بینی شده امروز در محل پایانه اتوبوسرانی آزادی مشهد بهره‌برداری شد.


  1. دانیار

    خوانندگان عزیز مشهدی، خوشحال خواهیم شد چنانچه عکسهای خود از این درخت را به آدرس info@danyar.ir ارسال فرمایید.

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×