120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

درختان خورشیدی

درختان خورشیدی سازه‌هایی به ارتفاع شش متر هستند که با کمک آرایه‌ای از پنل‌های خورشیدی، برق لازم برای ایستگاه های شارژ را فراهم می‌کنند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدرسه نوساز Sandy Grove‌ در کارولینای شمالی مجهز به چهار سازه عظیم درختان خورشیدی است که برق مورد نیاز سه ایستگاه شارژ را تأمین می کنند.

هرکدام از سازه های عظیم خورشیدی Spotlight Solar به ارتفاع بیش از شش متر ترکیبی از 12 پنل خورشیدی هستند که در ترکیب با سیستم های زمین گرمایی (ژئوترمال) و سیستم روشنایی LED امکان تولید 20 درصد انرژی مازاد بر نیاز مدرسه را فراهم می کند.

با تجهیز این مدرسه به درختان خورشیدی در مدت 40 سال بیش از 30 میلیون دلار در هزینه های برق مصرفی صرفه جویی خواهد شد.

این چهار سازه درخت خورشیدی حدود 12 کیلووات از مجموع 590 کیلوات سیستم خورشیدی فتوولتائیک مدرسه را تأمین می کنند که برای تأمین برق سه ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی مدرسه کفایت می کند.

درخت خورشیدی

درخت خورشیدی

درخت خورشیدی


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×