120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

نیروگاه خورشیدی 20 کیلوواتی دانشگاه بیرجند به همراه نیروگاه خورشیدی در دانشگاه‌های اراک، شاهد، مراغه و هرمزگان به صورت ویدئو کنفرانس مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، محمد علی بهدانی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه بیرجند در این خصوص گفت: از مجموع کل ظرفیت نیروگاه، 15 کیلووات متصل به شبکه و پنج کیلووات به صورت جدا از شبکه و مجهز به دنبال کننده خورشید است.

بهدانی افزود: برای ساخت این نیروگاه دو میلیارد ریال از سوی معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری و 500 ملیون ریال از طرف دانشگاه بیرجند هزینه شده است.

وی هدف از احداث این نیروگاه را توسعه کاربرد فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر و بویژه انرژی خورشیدی در کشور دانست و یادآور شد: ایجاد بستر برای پوشش و توسعه دانش و کاربرد انرژی فتوولتائیک در دانشگاه‌ها و بخش صنعت، از دیگر اهداف ایجاد این نیروگاه است.


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×