120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

توربین بادی محور عمودییک شرکت فرانسوی به نام اولفی (Eolfi) از طرح توسعه و ساخت توربین بادی محور عمودی به قدرت 5 مگاوات خبر داد و گفت: این توربین بادی محور عمودی بسیار بزرگتر از توربین بادی 2.5 مگاواتی ورتیویند (2MW Vertiwind) خواهد بود و ظرفیتی در حدود 5 مگاوات خواهد داشت. قرار است این توربین بادی عظیم به صورت فراساحلی مورد استفاده قرار گیرد.

این توربین بادی محور عمودی که به صورت شناور نصب خواهد گردید از پره‌هایی بهره خواهد برد که مجهز به سیستم گام متغیر (Variable Pitch) می‌باشند. این پره‌ها توسط شرکت Asah LM ، یکی از زیرمجموعه‌های شرکت اولفی فرانسه، طراحی و ساخته خواهد شد. این شرکت از ارایه جزئیات بیشتر در این زمینه خودداری کرده است.

دولت فرانسه نسبت به استفاده از توربین های بادی شناور بسیار علاقمند نشان داده است چرا که امیدوار است این بخش از صنعت بادی، در آینده نقش کلیدی در تأمین انرژی مورد نیاز ایفا نماید. چندی پیش، دولت فرانسه از سرمایه‌گذاری های جدید در بخش تجهیزات شناور، لنگرگاه‌ها و کابلهای دینامیک خبر داده بود.

همزمان با اعلام خبر طراحی و ساخت توربین بادی محور عمودی 5 مگاواتی در فرانسه، یک گزارش دولتی به لزوم ساده سازی و اصلاح چارچوب قوانین برای سایتهای تست توربین های فراساحلی و پروژه های پایلوت اشاره کرد.


 1. hossein

  با سلام و تشکر از سایت بسیار خوب و مفیدتون

  به نظرم سایتتون خیلی عالیه فقط اگر میشه مطالبی که درج میکنید کمی با جزئیات بیشتر و جامع تر بنویسید که درک و آگاهی بیشتری راجع به فناوری روز دنیا داشته باشیم وگرنه همه این مطالب در سایت های دیگر موجود است . اگر میشود مطالب را با جزئیات بیشتر بنویسید.
  با تشکر…

  • دانیار

   حسین عزیز، ممنون از نظر و انتقاد سازنده شما.
   مطالب سایت، عیناً ترجمه اخبار و مطالبی است که در سایر سایتها و وبلاگهای خارجی منتشر می‌گردد. ما هم به منظور حفظ امانت تغییری در متن و محتوای خبرها و مطالب ایجاد نمی‌کنیم.
   با این حال سعی خواهیم کرد تمامی اطلاعات مورد نیاز شما و سایر دوستان در اختیارتان قرار گیرد.

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×