120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

براساس رتبه بندی پایگاه علمی سایماگو (SCIMAGO) ، ایران با 305 مقاله در زمینه انرژی‌های نو در جایگاه هفتم تولید علم انرژی های نو در سال 2011 قرار دارد.

در این رتبه بندی، پس از آمریکا کشور‌های چین، هند، انگلیس، اسپانیا، آلمان و ایران رتبه‌های دوم تاهفتم دنیا در سال 2011 میلادی را از آن خود کرده‌اند. این درحالی است که ایران در سال 2010 در تولید علم انرژی های نو رتبه‌ دوازدهم دنیا را در اختیار داشت.

جایگاه ایران در تولید علم انرژی های نو

اگر چه قرار گرفتن ایران در جایگاه هفتم تولید علم انرژی های نو افتخاری بس بزرگ برای این مرز و بوم محسوب می‌گردد، اما با نگاهی دقیق‌تر به این جدول، کشورهایی همچون ترکیه، ژاپن و دانمارک به چشم می‌خورند که علیرغم کسب رتبه‌ای پایین‌تر از ایران، در استفاده از انرژی های نو بسیار موفق‌تر عمل کرده‌اند.

امیدواریم مسئولین دولتی و غیردولتی، تنها به تولید علم و کسب مقام بسنده نکرده و ساز و برگ مناسب جهت استفاده هر چه بیشتر از این منابع خدادادی را مهیا سازند.


  1. سلام. هر چند این خبر موجب خوشحالی و افتخار است اما نگاهی به ظرفیت بسیار ناچیز نصب شده نیروگاه های مبتنی بر انرژ یهای تجدید پذیر (از همه انواع) در کشورمان نشان می دهد که بخش های متولی توسعه انرژی های تجدیدپذیر در کشورمان تا چه حد از بخش های دانشگاهی و تحقیقاتی ما عقب افتاده اند. به امید افزایش هر چه بیشتر و بایسته بهره برداری از منابع تجدیدپذیر در ایران عزیز.

Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×