120x240


120x240


120x240


120x240


120x240

648x60
468x60

متاسفانه، توربین‌های بادی عامل مرگ و میر سالانه 400000 پرنده می‌باشند. ولی خوشبختانه، این ماشین‌های غول‌پیکر، در رده هفتم قاتلان دوستان پرنده ما قرار دارند. در این پست قصد داریم شما را با 7 چیز که بیشتر از توربین بادی پرنده می‌کشد آشنا سازیم.

 

birdsکنترل جمعیت پرندگان مزاحم

اقامت پرندگان مزاحم و آزاررسان در داخل دیوار یا دودکش منازل، سالانه رقمی حدود 2 میلیون قربانی را به خود اختصاص می‌دهد. صاحبان خانه‌ها و کارشناسان کنترل آفات از روش‌هایی برای پاکسازی خانه‌ها از پرندگان مزاحم استفاده می‌کنند که باعث مرگ و میر تعداد زیادی پرنده می‌گردد.

 

comtowersبرج‌های مخابراتی

چراغ‌های قرمزرنگ هشدار که بر روی برج‌های مخابراتی و به منظور هشدار به هواپیماها نصب می‌شوند، سالانه جان چیزی حدود 7 میلیون پرنده را می‌گیرد. نور قرمز رنگ چراغ‌های هشدار باعث ایجاد اختلال در بینایی پرندگان شده و تعداد زیادی از آنها پس از خستگی ناشی از پرواز دورانی حول برج، با پایین سقوط کرده و جان خود را از دست می‌دهند.

 

pesticidesآفت کش‌های کشاورزی

استفاده روزافزون از مواد شیمیایی و آفت کش‌های کشاورزی اگر چه باعث ایجاد و حفظ شادابی و سرزندگی فضاهای سبز شده است، اما به نوبه خود سبب مرگ سالانه 67 میلیون پرنده می‌باشد که این رقم حدود 10 درصد از جمعیت پرندگان را شامل می‌شود.

 

vehiclesوسایل نقلیه

با بیش از 8 میلیون مایل خطوط حمل‌ونقل در ایالات متحده آمریکا که 75 درصد آن در مناطق روستایی واقع شده، سرعت اتومبیل‌ها و برخورد پرندگان به این وسایل نقلیه، علت مرگ تقریباً 80 میلیون پرنده می‌باشد. (این آمار مربوط به کشور آمریکاست و مسلماً در سایر کشورها اعداد و ارقام متفاوت خواهد بود)

 

powerlinesخطوط برق

خطوط انتقال برق یکی دیگر از عوامل قتل عام پرندگان است. سالانه 174 میلیون پرنده جان خود را به دلیل برخورد با خطوط برق و یا برق گرفتگی از دست می‌دهند.

 

buildingsساختمان‌ها

بلی! ساختمانها هم قاتل پرندگان هستند! بازتابی از زیستگاه طبیعی در پنجره‌های ساختمان برای پرندگان وسوسه انگیز است و به همین دلیل، برخورد پرندگان به شیشه‌های ساختمان‌ها علت مرگ 1 میلیارد پرنده در سال است.

 

catsگربه‌ها

از گربه‌ها می‌توان به عنوان بزرگترین علت مرگ پرنده‌ها یاد کرد. کشتار پرندگان توسط گربه‌ها سالانه رقمی حدود 3.7 میلیارد را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که شکارچیان طبیعی مانند گربه وحشی تبدیل به یک مشکل رو به رشد در جزایر گرمسیری شده‌اند.

 

مترجم و نویسنده: نگار میرزامحمدی

 

منابع: + + + +


Notify via Email Only if someone replies to My Commentدعوت به همکاری

1- از کلیه علاقمند به همکاری در بخش آموزش دعوت بعمل می‌آید رزومه فعالیتهای آموزشی خود را به آدرس info [at] danyar.ir ارسال فرمایند.

2- از کلیه علاقمندان به انرژی های تجدیدپذیر دعوت به همکاری می‌گردد. چنانچه تمایل دارید در کار ترجمه اخبار و مطالب روز با دانیار همکاری نمایید با آدرس ایمیل info [at] danyar.ir مکاتبه فرمایید.

×